O-víkend letos zamíří do Prostějova. Jaká překvapení se chystají?

26.4.2024 Jan Picek

O-víkend letos zamíří do Prostějova. Jaká překvapení se chystají?

Chotěboř 2022. Brno 2023. A Prostějov 2024. Letošní O-víkend, tedy vyhlášení nejlepších orientačních sportovců, ples O-Gala nebo semináře pro rozhodčí a trenéry, se uskuteční v termínu 22. - 24. listopadu 2024.

Vyhlášení nejlepších orientačních sportovců se vrací do Prostějova po 16 letech. "Tak jako v roce 2008 byla souvislost s pořádáním vrcholné akce (MS v orientačním běhu, kvalifikace sprintu), tak i letos bude návaznost na M ČR v knock-out sprintu," pookrývá souvislosti duchovní otec akce Dušan Vystavěl. Samotné vyhlášení proběhne v sobotu 23. listopadu v prostorách Národního sportovního centra. Tak jako minulý rok by měl být hlavním moderátorem Petr Kubásek, garant orientačního běhu v ČT. "Naplánovali jste výborně termín - tento víkend mám volný, protože světové poháry v biatlonu začínají až na konci listopadu v Kontiolahti. Je skvělé, že jste s termínem zohlednili možnosti moderátora," dodal s úsměvem Petr Kubásek. 
 
Ubytování bude zajištěno v hotelu Tennis Club. V prostorách Národního sportovního centra i hotelu pak proběhnou semináře trenérů a rozhodčích. Přednášku na semináři trenérů přislíbil náš přední sportovní psycholog (a děkan Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci) Michal Šafář. Na semináři rozhodčích se zase frekventanti dozví informace ze zákulisí příprav M ČR v knock-out sprintu. Sobotní program také bude okořeněn závodem v orientačním běhu – připravuje se závod Zimní ligy Hanácké oblasti. Dočkají se i zájemci o zábavu: O - gala se ujal zkušený organizátor takovýchto akcí Marek Otruba (Tašunka). Ples je naplánován do sokolovny v místní části Čechovice, k tanci a poslechu bude hrát kapela NOVIOS. 

« zpět