Nový Metodický portál

27.11.2019 Jana Kubátová

Nový Metodický portál

O víkendu byl při Metodickém semináři trenérů a rozhodčích v Jablonci nad Nisou slavnostně představen nový Metodický portál Českého svazu orientačních sportů.

Na webové adrese metodika.orientacnisporty.cz tak naleznete veškeré podklady pro trenéry, rozhodčí, pořadatele, stavitele, kartografy a v neposlední řadě i samotné závodníky ve všech disciplínách o-sportů. Materiály jsou ke stažení volně nebo po přihlášení. Autoři portálu počítají s dalším rozšiřováním a vylepšováním současného stavu.

Nyní lze na stránkách najít celkem 5 funkčních sekcí. Novinky ukazují šest nejaktuálnějších příspěvků ve všech kategoriích pro lepší přehled uživatele.

Do sekce Metodické materiály jsou postupně ukládány veškeré metodické příručky, prezentace a učební texty. V budoucnu by se zde měly objevit také jednotné materiály T3 a R3 pro některé tematické okruhy povinné na těchto školeních.

Tréninkový servis má nabídnout baterii aktivit a pracovních listů pro použití při trénincích, soustředěních nebo letních táborech.

Databáze soustředění by měla trenérům, oddílům nebo i sportovcům pomoci při hledání vhodného terénu, ubytování a jednodušším kontaktování majitele mapového díla nejen na území ČR ale v celé Evropě.

V poslední aktivní sekci Metodické listy můžete najít archiv všech elektronických čísel vydaných v roce 2019. Po rozbalení jednotlivých listů vidíte obsah, aktivní odkazy a PDF verzi daného čísla. Veškeré metodické materiály (texty, pracovní listy …) jsou uložené také samostatně v sekci Tréninkový servis.

Jak bylo napsáno v úvodu, po registraci pod stejným e-mailem, jaký používáte v rámci IS ORIS, vám bude umožněno přihlášení, které vás opravňuje vidět i některé další materiály dostupné pouze členské sekci. V současné chvíli mohou nové materiály ukládat pouze administrátoři. Při plnění portálu ovšem uvítáme vaši pomoc, veškeré podněty, pracovní listy atd. prosím zasílejte na metodika@orientacnisporty.cz.

Portál by se měl v dalších měsících a letech postupně rozšířit například o e-learningovou sekci, metodická videa ČSOS nebo OB postupy 2.0, které nabídnou lepší analýzu výkonů při závodech.

 


« zpět