Novinky v ORIS 2024

15.1.2024 Jana Kubátová

Novinky v ORIS 2024

S přelomem roku bylo do systému IS ORIS zapracováno několik novinek, se kterými vás seznámí následující přehled.

Pokud by vám v systému něco chybělo nebo naopak přebývalo, můžete se obrátit na oris@orientacnisporty.cz.

Pořádání závodů

Tabulka Kontroly zadaných plateb byla pro lepší přehlednost rozšířena o název klubu. Sestava Přehled vkladů byla upravena, aby se rychle a správně zobrazovala a nedocházelo k přeskakování znemožňujícímu práci. 

Jednorázová přihláška byla doplněna o kontrolu úplnosti zadaných informací (rok narození, číslo SI), při nevyplnění dostane uživatel chybovou hlášku.

 

Evidence rozhodčích a trenérů

Nyní je k dispozici mnohem propracovanější způsob evidence rozhodčích a trenérů ve složce Mé závody. V přehledu najdete, kde byla licence získána a do kdy platí. Pracujeme také na automatickém upozornění na blížící se konec licence a čtvrtletním jednotném rozesílání e-mailů s pozvánkou na školení a nové dokumenty. Vše by mělo sloužit k podpoře dalšího vzdělávání aktivních orienťáků v roli rozhodčích a trenérů.

 

Zpětná vazba

V osobním nastavení lze nově odkliknout zasílání upozornění ke Zpětné vazbě na závodech, kterých se závodník zúčastnil (pozor, nesmíte mít zároveň zakliknuto “Nezasílat emaily z ORISu”!) – viz obrázek. Čtyři dny po datu závodu ORIS automaticky zašle výzvu k zadání zpětné vazby. Také bylo rozšířeno časové okno pro reakci pořadatele na 23 dní.

 

Štafety

Byly zapracovány změny související s hostováním v kategorii dospělých včetně kontroly soupisek v souladu se Soutěžním řádem sekce OB pro aktuální rok.

Na stránce závodu je nyní odkaz jak na klubovou soupisku (přehled), tak i editaci soupisky (pro ty, kteří ji chtějí upravovat). Nemělo by tedy docházet k nechtěným přepisům.

 

Další drobné změny

Závodníky jistě potěší, že ztráta v mezičasech se nově zobrazuje přímo s číslem kontroly (např. K4 + 0:02, viz obrázek), nebude už nutné scrollovat nahoru a dolů.

 

Do systému byly zapracovány změny související s novým kalendářním rokem a sice výše registračních poplatků a také nová kategorie H85.

Příjemným uživatelským posunem je sestupný přehled let ve filtru na úvodní stránce a možnost exportu závodu do kalendáře přímo ze stránky závodu.

 


« zpět