Nominační závody na Světový pohár

9.5.2024 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Nominační závody na Světový pohár

Na přelomu května a června proběhne ve Švýcarsku a i v Itálii první série letošního Světového poháru v orientačním běhu.

Na programu je ve Švýcarsku KO sprint (ve dvou dnech) a sprint, v Itálii pak sprint a sprintové štafety.

Česká reprezentace (předpoklad 7 mužů a 7 žen) se nominuje na základě schválených nominačních kritérií. Cílem nominace je nominovat závodníky, kteří mají šanci bojovat o čelní příčky v individuálních disciplínách, nebo předpoklad startu na MS 2024; tým případně doplnit o závodníky s potenciálem na sprintové disciplíny.

Přednominaci mají loni naši nejlepší závodníci Tereza Janošíková a Tomáš Křivda, o dalších se rozhoduje v sérii nominančních závodů. Tím prvním bylo prostějovské M ČR v KO sprintu, kde si přímou nominaci vyběhla Barbora Matějková. Další nominační akcí je test na dráze, v pátek v podvečer se běží 3000 m na dráze Sportovního centra Evropská v Praze (přihlášeno je 15 žen a 18 mužů). Další nominační akcí je sobotní závod Českého poháru ve sprintu v Hořovicích, kde nominaci získá nejlepší muž a žen ze sloučených výsledků kategorií 21E a 20A. Na základě výsledků těchto tří závodů bude sestaven nominační žebříček, z něhož si zajistí účast dva nejlepší muži a dvě nejlepší ženy. Realizační tým pak má k dispozici i divoké karty, které udělí na základě výsledků nominačních závodů a předchozího působení ve sprintu či závodníkům s potenciálem do příštích let.


« zpět