Nabídka školení T2 pro orientační sporty v roce 2021

4.12.2020 Pavel Košárek

V příštím roce proběhne školení licence T2, kterého se můžou zúčastnit zájemci z OB, LOB a MTBO.

Školení bude probíhat pod záštitou Vyšší odborné školy České unie sportu, díky níž má kurz akreditaci MŠMT. Absolventi školení tak budou moci získat živnostenské oprávnění Trenér orientačních sportů.

Školení bude rozdělené na dvě části. Obecná část zaměřená na teorii sportovního tréninku zahrnuje 50 hodin studia a účastníci se setkají s tématy z oblasti anatomie, fyziologie, psychologie, výživy, regenerace, dopingu a dalších. Proběhne o dvou víkendech 22.–24. ledna a 5.–7. února a uskuteční se na Vyšší odborné škole ČUS v Praze, případně individuálně na dalších vysokých školách, které kurz obecné části sportovního tréninku nabízí (například Masarykova univerzita v Brně).

Část specializace zaštiťuje ČSOS, zahrnuje 100 hodin studia a bude se zaobírat problematikou jednotlivých orientačních sportů. Přednášky se uskuteční o dvou prodloužených víkendech na podzim (říjen a listopad), součástí školení bude i účast na podzimním semináři trenérů a určitá forma samostudia. Jednotlivé části budou zakončeny testem a praktickou ukázkou.

Podrobné informace včetně programu a přihlášek jsou zveřejněné v ORISU, kde se lze i přihlašovat. V případě nepříznivé epidemiologické situace proběhne školení obecné části v daných termínech distanční formou.

 


« zpět