Na MS v OB 2021 kandidují Česká republika a Brazílie

4.1.2017 Petr Klimpl

Na MS v OB 2021 kandidují Česká republika a Brazílie

IOF zveřejnila seznam kandidatur na pořádání vrcholných akcí v příštích letech.

Nás nejvíce zajímá, kdo se přihlásil na ty akce, na které kandiduje Česká republika.

Na pořádání MS v OB v roce 2021 jsou dva zájemci - spolu s námi i Brazílie. A to nebude určitě jednoduchý soupeř. Brazilci v poslední době velmi dobře uspořádali dva armádní šampionáty CISM (ten druhý v loňském roce) a určitě budou mít podporu v tom, že by mohl být po delší době o-šampionát mimo Evropu (naposledy tomu tak bylo v roce 2005 v japonské Aichi).

Ještě více soupeřů má naše kandidatura na pořádání ME dorostu v roce 2019. Náš Harrachov má protikandidáty v Bělorusku, Maďarsku, Litvě, Srbsku a Turecku.

Veteránské MS v OB v roce 2020 chtějí pořádat Velká Británie, Itálie a Slovensko. O MS juniorů v roce 2020 je jediný uchazeč - Turecko. Nyní Foot O-komise vyhodnotí všechny přihlášky a navrhne nejvhodnějšího pořadatele předsednictvu IOF, které by mělo rozhodnout o pořadatelství v červenci.

Přihlášky byly i na akce v lyžařském OB, z přehledu vyplývá, že se na pořádání LOBů přihlásilo mj. i Turecko.

Naše přihlášky na pořádání akcí v roce 2018 (kongres IOF a finále Světového poháru) procházejí trochu jiným postupem, o případném přidělení by se mohlo rozhodnout již v lednu na velkém sněmování IOF ve Varšavě.

Více o podaných kandidaturách čtete na webu IOF.

 


« zpět