Na Moravě pokračuje žebříček B

29.5.2024 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Na Moravě pokračuje žebříček B

Žebříček B-Morava pokračuje dvěma závody v Lačnově (centrem je areál Muzea Vařákových pasek) za pořadatelství OB Vizovice.

Sobotní krátká trať se poběží na mapě Lačnovské skály (hlavní kartograf Petr Matula) v horském lese, kde je v severní části porostově velmi pestrý terén se sníženou průhledností, s množstvím pískovcových skal a těžkou podložkou. Tratě postavil Jan Vyoral.

Nedělní klasickou trať opět postavil Jan Vyoral, tentokráte na mapě Vařákovy paseky (hlavní kartograf Petr Matula) ve smíšeném lese podhorského charakteru, kde je minimum podrostu, jsou tam svažité partie s bažinkami, místy části se sníženou viditelností, v části prostoru jsou náročné sesuviště s velmi těžkou podložkou.

Přihlášeno je přes šest stovek závodníků. V ženách je hlavní favoritkou Lucie Dittrichová, jejími největšími soupeřkami by měly být Zdenka Kozáková, Iva Kavánková, Eva Valentová, Hana Hlavová, Jindra Perůtková, Adéla Finstrlová a Michaela Dittrichová. V mužích by o čelná umístění měli bojovat především vedle hlavního favorita Miloše Nykodýma Osvald Kozák, Jakub Šrom, Michal Smola, Tomáš Novotný či Juraj Bencúr.

Web závodů najdete zde.


« zpět