Na Mistrovství světa v MTBO 2015 je připravena i juniorská reprezentace

13.8.2015 Ivan Matějů

Na Mistrovství světa v MTBO 2015 je připravena i juniorská reprezentace

Součástí MS v MTBO V Liberci je i šampionát juniorů (MSJ). O přípravě české reprezentace a jejich šancích jsme si povídali s šéftrenérem našeho reprezentačního družstva juniorů – Petrem Lukavcem alias Melounem a zde jsou jeho odpovědi.

Jak se družstvo letos připravovalo, kolik jste najeli km, absolvovali závodů? Jak probíhala/á/ závěrečná příprava?

Příprava pro letošní rok začínala v březnu silničním naježděním objemů v Toskánsku, pak jsme ladili mapu na velikonočním mapovém soustředění v Kostelci n.Č.l., absolvovali MTBO akademii na Sklárně u Žihle a závěrečnou část přípravy absolvujeme na závěrečném soustředění v Mostku, kde využijeme mapy loňského MČR. Kromě toho máme už letos za sebou medailově úspěšnou účast na ME v Portugalsku a samozřejmě řadu závodů ČP včetně 5 days MTBO v Plzni. Množství kilometrů je u každého individuální, ale u kluků to bývá zpravidla něco kolem 10 000 km za rok.

Můžeš našim čtenářům ještě zopakovat nominaci, nedošlo k nějakým změnám. Také již jistě víš kdo pojede který závod?

Nominace v juniorských kategoriích je následující:
Junioři : Šňupárek Václav (SKOB Zlín), Német Michael (OK Jiskra Nový Bor), Kanta Martin (Pardubice Bikers), Ludvík Matyáš (TJ Stadion Nový Bor), Horák Jan (KOB Děčín), Hruška Tomáš (A-team NOVO Bruntál).
Juniorky : Kubínová Veronika (TJ Slovan Karlovy Vary), Kameníková Andrea (OK Jiskra Nový Bor), Kohoutová Barbora (OK Jiskra Nový Bor).
Ke změnám by došlo asi pouze v případě, že by se někdo z nominovaných zranil nebo těsně před MSJ onemocněl. To bych radši nepřivolával. Jinak nominace na jednotlivé tratě u juniorů je jednoduchá. Můžeme dle pravidel postavit tým maximálně o 6 W + 6 M, kdežto na jednotlivých tratích mohou startovat maximálně 6 W + 6 M :-) Takže všichni jedou všechno.

Koho považuješ za favority v jednotlivých závodech?

Favoriti pro letošek se nám poměrně jasně vyrýsovali už na ME v Portugalsku. Extrémně silní jsou letos hlavně Frantíci. Na sprintu může překvapit ledaskdo, tam je to vždycky i trochu o štěstí. Naše šance vidím především na longu. V holkách to v Portugalsku byla přetahovaná mezi Lou Denaix (FRA) a naší Veronikou Kubinovou, takže předpokládám, že bude pokračovat. A do bitky o medaile se nejspíše taky přidají Viktorija Michnovic (LTU), Olga Mikhailova (RUS) a Kajsa Engstrom (SWE). Mezi juniory je nejsilnější asi duo Sauli Pieikainen (FIN) vs. Florian Pinsard (FRA) a zatápět by jim mohl třeba medailista z longu ME Vašek Šňupárek.

S jakým umístěním českých závodníků by jsi byl spokojen?

Zatím jsme vždy z juniorského MS odjížděli s poměrně slušnou sbírkou medailí, takže by bylo myslím celkem fajn, v tomhle trendu pokračovat i na domácím šampionátu :-) Čím víc, tím líp. Ať se s tím nemusejí ostatní tahat letadlem.

Jak bude český tým vybaven závodním oblečením, kterým dresům máme fandit?

Junioři budou závodit v dresech od Kalase v už tradičním designu od mÁka. Letos máme ve stejném designu i repretrička, takže budeme na tratích i na stupních působit jednotně :-) Jinak máme černé kostkované kraťasy Cube od Havenu a softshellové bundy od Lensportu. Ale ty doufám nevyužijeme. I když MSJ se koná v tzv. nočníku Evropy, takže lepší být připraven na všechno :-).

Takže popřejme i naší juniorské reprezentaci ať se ji v domácích terénech a dresech daří tak jak nám ukázali letos při ME v Portugalsku, ať tedy nějaké medaile zůstanou doma.
Ještě znovu připomínáme, že veškeré informace o připravovaném MS MTBO v Liberci hledejte na stránkách MS MTBO.

Ptal se Ivan Matějů – místopředseda ČSOS


« zpět