Mistrovství ČR v knock-out sprintu

6.5.2024 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Mistrovství ČR v knock-out sprintu

Letošní druhý český o-šampionát uvítá ve středu Prostějov. Historické centrum města, bloková i roztroušená zástavba, školní a firemní areály a parky budou dějištěm Mistrovství ČR v knock-out sprintu.

Historicky druhý šampionát v této disciplíně uspořádá Oddíl orientačního sportu SK Prostějov v prostoru mezi ulicemi Českobratrská, Jihoslovanská, Wolkerova, Žeranovská, Drozdovice, Anenská, Plumlovská, Nerudova, U stadionu, Martinákova a Sladkovského.

Program mistrovství zahájí dopolední kvalifikace, z tří rozběhů mužů a tří žen postoupí vždy 6 nejlepších do semifinále MČR. Novinkou je tzv. nižší semifinále, kam postoupí dalších 6 závodníků z každého rozběhu, tam se bude bojovat ve třech bězích o 19. – 36. místo. To hlavní ale proběhne odpoledne - semifinále a finále, z obou částí bude zajištěn live stream. Přenos ze semifinále začne ve 13:45 hod. Vždy dva nejlepší ze semifinálové skupiny postoupí do finále. Tam se bude mezi šesti nejlepšími muži a šesti nejlepšími ženami bojovat o medaile, stream začne v 15:50 hod.

Mapy pro všechny fáze šampionátu připravil Zdeněk Rajnošek, tratě připravili Marcel Skřivánek a Ondřej Vystavěl.

Do bojů o tituly se přihlásila padesátka žen a necelá stovka mužů. Kdo patří k favoritům? To sepsali pořadatelé zde.

V mužích obhajuje titul z loňského šampionátu v Písku Vojtěch Král, který ve finiši porazil druhého Tomáše Křivdu, třetí skončil Jonáš Hubáček. Celé medailové trio je na startu i v Prostějově a patří opět k velkým favoritům. Cestu k medailím se jim bude znepříjemnit především Jakub Glonek, ale i řada dalších - loni čtvrtý a pátý Daniel Vandas a další reprezentanti Jakub Chaloupský či Martin Roudný (z reprezentačního áčka chybí na startu jen Miloš Nykodým, který se sprintům už moc nevěnuje), překvapit mohou i junioři, především Daniel Bolehovský či Jan Strýček.

V ženách obhajuje titul Tereza Čechová, je na startu a patří opět k favoritkám, stejně jako další dvě medailistky – druhá Jana Pekařová a třetí Ema Černá. K dalším aspirantkám na čelní umístění budou určitě patřit loni čtvrtá Lucie Semíková a pátá Jana Peterová, zapomenout nelze ani na juniorskou mistryni světa Lucii Dittrichovou. Na startu nebude Tereza Janošíková. Překvapení ale nejsou vyloučena, stejně jako tomu bylo loni při premiérovém šampionátu v Píšku.

Web závodu s aktuálními informacemi najdete tady.


« zpět