Metodika ČSOS žije!

3.12.2021 Matěj Burda

Metodika ČSOS žije!

Také v průběhu zimy se Metodická rada bude snažit poskytovat trenérům a klubům kvalitní servis. Co se chystá nového a co dlouhodobě běží?

V následujícím období se můžete těšit na tyto novinky:

Metodické středy

Po loňském úspěšném pilotním seriálu přednášek jsme se rozhodli navázat druhým ročníkem. Jednou za 14 dní v období prosinec až březen budou nachystány přednášky na zajímavá témata s odborníky z praxe. Již 8. prosince 2021 série začíná přednáškou na téma Psychologie a orienťák od české reprezentantky Venduly Horčičkové, mimořádně o týden později se připojí Daniel Hájek až ze Skandinávie a bude hovořit o Trénování ve Švédsku. Přesný program najdete vždy na Metodickém portálu v pravé žluté liště.

Dohledávka 

Ještě letos stihne nadělit Ježíšek pod stromeček novou metodickou pomůcku nazvanou Dohledávka. Zábavná hra procvičí postřeh i mapové značky. Více informací a objednávky najdete tady.

 

Workshopy

V současné době se též ladí kalendář jednodenních vzdělávacích workshopů na zajímavá témata (např. trénování dětí, já jsem trenér atd.). Proběhne vždy jedno téma na školících místech v Praze a Brně. Informace a přesná data prvních workshopů budou publikovány během prosince. 

 

Mezi dlouhodobé projekty Metodické rady patří zejména tyto, které doporučujeme k prostudování či inspiraci na dlouhé zimní večery.

Online příprava
Již dva roky funguje jednotné úložiště veškerých metodických materiálů - Metodický portál ČSOS, kde lze v sekci Online příprava (po přihlášení) využít stále se rozrůstající databázi teoretických úloh pro testování tréninkových skupin. Zapojit se můžete i vy! Ať už přípravou nových cvičení nebo zasláním mapových podkladů (aktuálně sháníme mapy včetně DMR pro tvorbu výškových profilů).

Metodické listy
Již tři roky vychází každý měsíc Metodické listy, ve kterých vždy najdete aktuální informace, čtyři nová teoretická cvičení nebo náměty na trénink. K odběru se lze zaregistrovat zde.

E-shop ČSOS
Na začátku léta byl spuštěn svazový O-bchůdek, kde lze zakoupit různé metodické materiály nebo pomůcky (např.: Obrmapa, Vrstevnice, Můj první tréninkový deník, atd.). Objednávky skladových zásob učiněné do čtvrtka 16. prosince budou expedovány v pátek 17. prosince a měly by dorazit do Vánoc. Ve společnosti Slottica můžete díky registraci zažít všechny výhody kvalitních služeb. Kasino si váží času zákazníků, a proto nabízí možnost "rychlého přihlášení". Tato možnost umožňuje hráčům vytvořit si účet v kasinu Slotika za pouhých 10 sekund. Stačí uvést funkční e-mailovou adresu, vymyslet šestimístné heslo a zvolit měnu pro sázení. Účet je k dispozici v nejoblíbenějších a nejrozšířenějších měnách. Portál poskytl aktivním a pokročilým hráčům možnost vytvořit si profil prostřednictvím sociálních sítí. Taková registrace vám dává možnost vstoupit na webové stránky kasina dvěma kliknutími:...

Tréninkáč
Také v tréninkovém roce 2021/2022 lze používat elektronický tréninkový deník. Zjednodušuje proces evidence s využitím možností současných technologií a zpřesňuje záznamy o tréninku. Více na informací na webu.


« zpět