Metodický portál funguje již přes půl roku

20.5.2020 Matěj Burda

Metodický portál funguje již přes půl roku

Metodický portál ČSOS funguje již přes půl roku, přináší nové funkce a inspiraci pro řadu trenérů či závodníků. Do jeho tvorby se můžete zapojit i vy!

Chcete se dozvědět, kde se dá uspořádat soustředění, jak se naučit piktogramy nebo jak připravit své svěřence na krátkou trať? To a mnohé další pro všechny orientační disciplíny nabízí právě Metodický portál ČSOS. Na následujících řádcích se dozvíte, jaké jsou základní oblasti portálu a jak se do jeho tvorby můžete sami zapojit.

Databáze soustředění

Databáze soustředění je výborným nástrojem pro výběr vhodné lokality pro vaše soustředění. Aktuálně obsahuje téměř 100 tipů na ubytování v ČR i v Evropě. Můžete si vyfiltrovat lokality podle požadované kapacity, ceny ubytování nebo stravování. Zjistíte tam také, jestli je ubytování přímo na mapě a jaké mapy se v bezprostředním okolí nacházejí.

Metodické materiály a tréninkový servis

Mezi metodickými materiály se nachází především přednášky ze seminářů trenérů, rozhodčích a pořadatelů, které jsou vhodné jak pro trenéry, tak pro pořadatele závodů (hlavní rozhodčí, stavitel tratí, ...). Dále tam naleznete metodické dopisy, metodiku k fyziologii a další užitečné podklady.

V kapitole Tréninkový servis jsou tipy na mapové tréninky, cviky na sílu a obratnost nebo mapová cvičení vhodná např. do tělocvičny během zimní přípravy. To vše rozdělené dle stupně zdatnosti od začátečníků po zkušené orienťáky.

Metodické listy

Každý měsíc vychází Metodické listy ČSOS, v nichž jsou připraveny čtyři tréninkové aktivity pro různé věkové skupiny, dále obsahují tipy na zajímavé přednášky, videa nebo další metodické zdroje. Květnové číslo je k nahlednutí pod tímto odkazem, k pravidelnému odběru Metodických listů ČSOS se můžete přihlásit zde.

Zapojit se můžete i vy!

Sdílení informací je základním předpokladem k tomu, aby se trenéři mohli aktivně vzdělávat a mohli zvýšit výkonnost svých svěřenců. Metodický portál ČSOS je přístupný všem a je možné na něm publikovat své vlastní tipy na soustředění nebo metodické a tréninkové materiály. Můžete je posílat na e-mail metodika@orientacnisporty.cz.


« zpět