Metodická rada připravuje seminář pro práci s OCADem

10.9.2019 Jan Picek

Metodická rada připravuje seminář pro práci s OCADem

Orientační sporty - to není jen závodění, ale také příprava tréninků, stavba tratí nebo tvorba map. Za tím účelem Metodická rada ČSOS připravuje seminář k softwaru OCAD v průběhu podzimních měsíců.

Seminář OCAD je určen pro všechny trenéry, rozhodčí, stavitele tratí a další zájemce z řad orientačních běžců. Vše probíhá formou workshopu, kdy každý účastník zkouší nebo zpracovává úkoly a zadání na svém notebooku s předinstalovaným OCADem. Podle zkušenostní a lokality se můžete přihlásit do jednoho z nabízených seminářů. Absolvování jednoho z kurzů je povinností k udělení licence T2, školení proto vzniklo primárně pro účastníky celoročního studia T2, ale je otevřen i pro další zájemce. Seminář je jednodenní, pro pokročilé nabízíme dva odlišné termíny.

Každý seminář je jednodenní v délce cca 7 hodin (začátek v 9 hod, konec kolem 17. hodiny s přestávkou na oběd). Každý účastník obdrží certifikát o absolvování a metodické materiály. Povinností je mít vlastní notebook s nainstalovaným OCADem (ideálně OCAD 2019 Orienteering nebo Trial verze). Přihlášky probíhají do konce září skrz ORIS.

První seminář je pro (večné) začátečníky. Ten proběhne v sobotu 12. října v ZŠ Chrastava na Liberecku. Je určen pro začátečníky nebo osoby, které nemají tolik zkušeností s prací v OCADu nebo se necítí absolvovat seminář pro zkušenější. Na programu bude představení programu, základy úpravy map, stavby tratí, ale také bude diskutována odlišnost jednotlivých verzí OCADu. 

Pro pokročilejší uživatele nabízíme hned dva termíny, a to 13. října v Brně v ZŠ Kotlářská, a pak 2. listopadu v Praze na Strahově (v sídle ČSOS). Tyto semináře jsou vhodné pro ty, kteří již pracují nebo pracovali s OCADem a chtějí si rozšířit obzory. V první části bude představeno základní funkční vybavení OCADu a jeho možnosti, bude také diskutováno zpracování mapových podkladů, příprava pro tisk, pokročilé funkce stavby tratí a mnoho dalšího.

Přihlášky a informace:


« zpět