Metodická rada ČSOS připravuje OCAD workshop

31.10.2021 Jan Picek

Metodická rada ČSOS připravuje OCAD workshop

Po dvou letech se znovu mohou zájemci přihlásit na interaktivní seminář pro práci s kartografickým softwarem OCAD.

OCAD workshop je určen pro všechny trenéry, rozhodčí, stavitele tratí a další zájemce z řad orientačních běžců. Vše probíhá formou cvičení, kdy každý účastník zkouší nebo zpracovává úkoly a zadání na svém notebooku s předinstalovaným OCADem. Podle lokality se můžete přihlásit do jednoho z nabízených seminářů: Praha (sobota 20. listopadu) a Brno (neděle 21. listopadu). Absolvování jednoho z kurzů je povinností k udělení licence T2.

Seminář bude dlouhý cca 6-7 hodin (začátek v 9 hod, konec kolem 16. hodiny), účastnický poplatek 300 Kč (pro T2 0,- Kč) obsahuje pronájem místnosti, malou svačinu, 2 lektory a certifikát o absolvování. Každý účastník je povinen mít notebook s nainstalovaným OCADem. Maximální počet (mimo účastníků T2) je stanoven na 15 lidí/seminář. Přihlášky přes ORIS do neděle 14. listopadu 2021 nebo do naplnění kapacity.

Náplň semináře se skládá z několika částí. Jednak na programu bude funkční vybavení OCADu a jeho možnosti (měřítko mapy, barvy, symboly) a zpracování mapových podkladů, následně také příprava pro tisk, grafika mapy nebo specifické úpravy mapy (koridor, švýcarská hra, kombotech, obláčky, …). Základní i pokročilé funkce stavby tratí (stavba štafet, scorelaufu, fáborkových tratí, motýlků, výměny mapy aj.) a specifika nových mapových klíčů bude předmětem další dvou hodin a na závěr budou rozebrány i odlišnosti jednotlivých verzí OCADu, ale také část, na co nesmí zapomenout trenér ani stavitel tratí a vše zakončí diskuze a dotazy.

Vše připravuje Šimon Mareček, ve dnech semináře mu budou k ruce i Petr Mareček a Jan Fiala.

Veškeré informace vč. rozpisu akcí lze nalézt v ORISU:  Praha / Brno 


« zpět