Matějákův zápisník (díl 4): Krátká trať na obrazovkách ČT sport

22.1.2020 Ivan Matějů

Matějákův zápisník (díl 4): Krátká trať na obrazovkách ČT sport

Středa se povedla – to je mé krátké zhodnocení dnešního závodu na krátké trati, který se jel ve skiareálu ve Fichtlebergu. A proč to říkám?

  • Fichtl nám byl velice nakloněn, poskytl nám velmi dobré zázemí pro závodníky i trenéry, stavitelům se podařilo vymyslet zajímavé tratě, areál nabídl také dostatek vysněžených stop, počasí rovněž přálo, svítilo sluníčko a teplota se pohybovala okolo mínus 5 stupňů.
  • A kdo si odváží zlaté medaile a veverku čiperku? Obhájit sprintové vítězství se podařilo Adéle Randákové z Královehradeckého kraje v kat. D16 – měla náskok 38 vteřin a Tondovi Svobodovi v kat. H14 z Plzeňského kraje, který zvítězil o 1:35 min. Nové vítěze jsme zaznamenali v kat. H16, tam se podařilo Marku Štěrbovi z Karlovarského kraje porazit Jakuba Milána o 33 vteřin. No a největší skok ve výsledkové listině předvedla vítězka D14 – Mirka Řeháková z Ústeckého kraje, ve sprintu 14. místo, ale na KT brala zlaté s výrazným náskokem 1:58 min.
  • Hlasy vítězů: Adéla Randáková: „Bylo to mnohem hezčí a delší než v pondělí a moc se mi to líbilo. V první půlce mi chvíli trvalo, než jsem se dostala do mapy, a potom se mi již jelo dobře. V tréninku nyní děláme především „hlaďařinu“ a ta se dnes vyplatila.“
  • Marek Štěrba: "Pro mne to bylo příjemné překvapení, že jsem porazil Jakuba Milána, který je výborný lyžař. Snažil jsem se, co jsem mohl. Nejel jsem od začátku podlahu, podařilo se mi nastavit optimální tempo a šlo mi to, takže jsem s vítězstvím spokojen."
  • Do výčtu pozitivních hodnocení nesmím zapomenout, že se podařilo realizovat přímý přenos České televize ze závodu LOB. Na trati a v cíli závodu bylo rozmístěno 8 kamer, které poskytly divákům a fanouškům zajímavé záběry o lyžařském a mapovém umění našich závodníků a o zasvěcený komentář se postarali Jakub Stařík a Ondra Vodrážka. Nezanedbatelný přínos pro kvalitu PP odvedli v režijním voze ČT Pavel Košárek a Honza Picek, kteří obsluhovali GPS a nabízeli režisérovi Františku Karvánkovi zajímavé kombinace postupů, zejména prvních třech závodníků.
  • No, a když k tomu připočtu změnu počasí na Klínovci, která postihla hosty v TV studiu – Verču Kubínovou a mne - takže z původně plánovaného pětiminutového rozhovoru se nakonec vyklubalo 20 minut, kdy jsme odpovídali na zvídavé otázky O. Zamazala., ale Verča se jich zhostila na výbornou, takže si myslím, že dnešní den lze hodnotit kladně.
  • Verča toho stihla dnes opravdu hodně, odpoledne besedovala spolu s Petrem Horvátem a Ondrou Vodrážkou s našimi mladými závodníky a společně jim předávali závodnické a reprezentační zkušenosti pro jejich další sportovní růst.
  • Na večerní poradě vedoucích a trenérů se již trochu hodnotilo, ale hlavně vládla velmi pozitivní kamarádská atmosféra. Za všechny trenéry poděkoval pořadatelům a zejména řediteli Luďku Bartošovi plzeňský trenér Ondřej Vodrážka. Hodnotil se také úspěšný TV přenos, své historky přidali D. Vystavěl, A. Havlová a P. Škoda.
  • No a co nás čeká ve čtvrtek, tedy v poslední soutěžní den na ZODM. V areálu Eduard se pojedou sprintové smíšené štafety. Start se předpokládá ve 12 hodin. Nejdříve pojedou starší žáci, na to navážou o 45 minut mladší. 

« zpět