Matějákův zápisník (díl 3): Volný den na ZODM

21.1.2020 Ivan Matějů

Matějákův zápisník (díl 3): Volný den na ZODM

Po úterním volném dni se připravuje na zítřek další závod LOB v rámci soutěží na ZODM v Karlovarské kraji.

 • A hned na úvod musím říci, že to bude ten závod se všemi atributy OH závodu, na který se určitě těší všichni účastníci a který pořádně zaměstnává nás organizátory.
 • Koná se totiž závod na krátké trati s intervalovým startem ve SKI areálu Fichtelberg, který je dostatečně vysněžen a má velmi dobré zázemí pro závodníky a trenéry a také musím dodat před zraky kamery ČT, která pořizuje ze závodu přímý přenos a záznam
 • Takže když nezavítáte na Fichtelberg přímo, můžete vidět své potomky a oddílové kamarády na obrazovkách ČT a držet jim palce.
 • Musíte si ale zapnout kanál ČT sport již v 9:00, kdy začíná startovat ve dvouminutovém intervalu kategorie D16 a H16. PP potrvá do 10:05, potom se pravděpodobně přesuneme na jiný sport, pak se můžete na vše dokoukat při obědě 12:30-12:55 ze záznamu. Vše by mělo být také v iVysílání ČT.
 • Ve 12:00 se také můžete podívat na studio ZODM, kde na otázky reportéra Ondřeje Zamazala bude odpovídat Verča Kubínová, ambasadorka soutěží LOB a naše úspěšná MTBO reprezentantka, a krýt ji záda budu já.
 • PP zajišťuje osvědčený štáb SR ČT, který zná problematiku OB a LOB z řady minulých PP. Vedoucím produkce je Karel Vosol, hlavním kameremanem Luděk Vičar a u mikrofonu se bude střídat Jakub Stařík s Ondrou Vodrážkou.
 • Dnešního volného dne využila většina našich účastníků k výletu, řada byla fandit svým kamarádům ze zimních sportů, některé výpravy si pěšky ošahaly startovní a cílový prostor na Fichtelbergu (dál je pořadatelé nepustili). A také řada využila na tréninku "na ledovci" na Jahodové louce.
 • Na odpolední poradě pak všechny výpravy dostaly pokyny a vše potřebné, byla zveřejněná startovní listina, startuje se v obráceném pořadí z výsledků ze sprintu.
 • Na poradě trenérů zazněla velká pochvala organizátorům za přípravu pondělního závodu ve sprintu a pořadatele si vyslechli i mohutný potlesk.
 • A co hlásí stavitel tratí Petr Mareček a hlavní rozhodčí Aleš Richtr o předběžných délkách a parametrech tratí? H16 - 4,1km (15 kontrol, 145 m), H14 - 3,5 km (14 kontrol, 90 m), D16 - 3,6 km (15 kontrol, 100 m), D14 - 2,8 km (13 kontrol, 65 m)
 • Novinkou z diplomatického zákulisí ČOV je příjemná zpráva, že pořadatelství LODM 2021 je přiděleno Olomouckému kraji a ze zákulisí představitelů a pracovníků KÚ zase víme, že s OB se počítá v programu LODM. Takže Dušan Vystavěl již začíná připravovat první iniciační schůzku KÚ vs. ČSOS a láme si hlavu nad výbery vhodných prostorů.

Takže zítra znovu do práce. Dnes bylo na Božím Daru krásné slunečné počasí a teplota -6 do -1°C!


« zpět