Matějákův zápisník (díl 2): Úspěšný první den na ZODM

20.1.2020 Ivan Matějů

Matějákův zápisník (díl 2): Úspěšný první den na ZODM

První soutěžní den byl na programu Zimní olympiády dětí a mládeže. V lyžařském orientačním běhu se rozdávaly první medaile.

  • Máme za sebou první závod v LOB na IX. ZODM v Karlovarském kraji a musím říci, že se povedl. Přes noc připadlo nepatrně sněhu, který přikryl místy ledovou stopu, takže to šlo - to bylo resumé většiny účastníků.
  •  Jak dopadl a kdo se nejvíce radoval? Výsledky prvního závodu ve sprintu najdete v článku Matěje Burdy. Tak jen pár zajímavostí. O medaile se rozdělilo 8 krajů, o umístění na velké bedně pak 12 krajů. A některá jména, která se objevují na prvních místech pak nezapřou, že pocházejí z orientačních rodin jako vítězka D16 - Adéla Randáková nebo H16 - Jakub Milán, ale medaili získali i Tomáš Zrník (H14), Sheila Havrdová (D14) nebo Tereza Pecková (D16) a těsně unikla třeba Matyáši Zakouřilovi či Oliverovi Habánovi. Potěšil i fakt, že ze 112 odstartovaných závodníků jsme zaznamenali jen 3krát DISK.
  • O vyrovnanosti a správnému vyladění formy účastníků LOB svědčí i fakt, že Pardubický kraj, který dlouho váhal s nominací, si nakonec odváží dvě medaile a pěkná umístění. Jen tak dál!
  • Na závodech jsme měli možnost přivítat vzácné hosty - Filipa Šumana, místopředsedu ČOV, a Jaroslava Formáčka, místostarostu Božího daru, který společně se mnou a Veronikou Kubínovou, ambasadorkou soutěží LOB a naší úspěšnou MTBO závodnicí, předávali prvním šesti závodníkům plyšové maskoty, diplomy a ceny.
  • Největší rozruch a potěšení však při vyhlašovacím ceremoniálu vzbudil živý maskot ZODM - Veverka Čiperka, která přihopkala do areálu na Eduardu, kde ji vřele přivítal schopný komentátor závodu Dušan Vystavěl. Čiperka se opravdu činila, všem vítězům zvládla pogratulovat a z řadou krajských výprav i pořadatelů se stihla vyfotografovat.
  • Aktuální stav 17:02: "Právě jsem se vrátil z Hradu (Fichtlu)," říká stavitel Petr Mareček, který dodává: "Sněhu stále přibývá, ne z nebe, ale z děl." Společně s A. Richtrem a J. Pickem si odchází lámat hlavu nad tratí středečního závodu.

Takže končíme dnešní zpravodajství, zítra naše účastníky čeká volno, doprovodný program a trénink!


« zpět