Maratón světových orienťáckých akcí v Česku začal v Praze

17.1.2023 Matěj Burda

Maratón světových orienťáckých akcí v Česku začal v Praze

Tradičního IOF Joint Meetingu, tedy společného setkání rady, kanceláře a komisí IOF, které se uskutečnilo 13.—15. ledna v Praze, se zúčastnilo na 70 delegátů z 23 států světa (z 5 kontinentů)! 

Bylo to první společné setkání po tříleté pauze způsobené koronavirem a tak není divu, že o setkání byl velký zájem. Jako centrum akce tentokrát IOF zvolila hotel Grandium v blízkosti Václavského náměstí. A delegáti toto místo ocenili. Velké množství historických památek, hospůdek s dobrým pivem - to jsou tradiční lákadla, která zahraniční návštěvníci vždy ocení. A když se k tomu přidala i fotomapa centra Prahy, která vznikla zásluhou Ivoše Nováka a firmy Žaket, účastníci byli nadšeni.

Joint Meetingu se zúčastnilo také 9 českých zástupců. Tereza Janošíková a Dušan Vystavěl se zúčastnili jednání rady, Luděk Krtička zasedání mapové komise, Honza Fiala jednání Foot-O komise, Jirka Putík MTBO komise, Jana Kosťová Trail-O komise. V komisi rozvoje máme dokonce tři zástupce - Jaroslav Kačmarčík, Alena Picková a Ondra Pipek.

Úspěšnou novinkou byl tréninkový závůdek v parku Grébovka, který připravil Adam Hájek. Proběhnutí v krásném parku bylo perfektním zpestřením náročných jednání, a tak není divu, že všichni účastníci tohoto tréninku byli nadšeni. Vítězi se stali všichni, ale nejrychlejšího času dosáhl Sondre Gullord z Norska, zastoupení na "bedně" však měli i zástupci dalších kontinentů. Na druhém místě skončil reprezentant Hong-Kongu  Lok Hin Ma a na třetím místě se umístil Egypťan Ismail Abdelrahman.

Na závěr jen slova chvály předsedy IOF Leho Haldny: "Myslím, že to byl jeden z nejúspěšnějších Joint Meetingů v historii. Především jsem rád, že jsme se osobně po dlouhé době opět všichni sešli a Praha se ukázala jako ideální destinace. Chtěl bych poděkovat Českému svazu orientačních sportů a zvláště pak Dušanu Vystavělovi za perfektní organizaci celého víkendu. Udělali jsme spoustu práce a všichni účastníci si akci velmi užili. Osobně jsem velmi rád, že jste do programu zařadili i sportovní aktivitu, mimochodem ukázali jste nám nádherný park, takže ještě jednou velké poděkování. A protože do České republiky jezdím rád, můžu v této chvíli přislíbit i účast na druhém kole Světového poháru počátkem srpna v České Lípě."
 
Téměř všichni čeští zástupci na Joint Meetingu 2023:

« zpět