LODM 2021 – smlouva mezi Olomouckým krajem, ČOV a ČSOS připravena

12.5.2020 Dušan Vystavěl Převzato z Sekce OB

LODM 2021 – smlouva mezi Olomouckým krajem, ČOV a ČSOS připravena

Hry 10. letní olympiády dětí a mládeže České republiky se budou konat od 20. do 24. června v Olomouckém kraji. A mezi 18 sporty zařazenými do programu her najdeme opět i orientační běh.

Iniciační schůzky, která proběhla na Krajském úřadu Olomouckého kraje se za orientační běžce zúčastnili Marek Otruba, předseda OLKS OS a Dušan Vystavěl, člen VV-ČSOS a zástupce národního svazového koordinátora. 

„Se zařazením orientačního běhu jsme ani moc neváhali. Jednak patří v našem kraji mezi úspěšné sporty a také rádi vzpomínáme na rok 2011 když jsme orienťák premiérově zařadili do programu letní olympiády dětí a mládeže“ řekl nám vedoucí oddělení sportu Olomouckého krajského úřadu Mgr. Jan Švec.

„Program, který jste připravili vypadá velmi dobře – je vidět, že orientační běžci patří mezi zkušené organizátory. O vysokou sportovní úroveň obavy nemám. Jenom, prosím, nezapomeňte, že se jedná o multi-sportovní akci, která má svá specifika“ pokračuje další účastnice iniciační schůzky zástupkyně Českého olympijského výboru Radana Kubešová.

„Také já jsem velmi rád, že po Zlínském, Plzeňském, Jihomoravském a Libereckém kraji se dětská olympiáda a orienťák vrací na Olomoucko, kde jsme vždy našli výborné podmínky a schopné spolupracovníky“ přidává se Ivan Matějů, svazový národní koordinátor. „K osvědčené dvojici Jindra Smička a Dušan Vystavěl, tentokrát přibude i Marek Otruba, který se už velmi těší na komentování všech tří závodů“ pokračuje Ivan Matějů. A protože do  gesce místopředsedy ČSOS patří i oblast spolupráce s Českou televizí dodává informaci o zajištění televizních přenosů. „Velice rádi bychom pokračovali v nastaveném trendu z minulých olympiád – tj. přímý přenos z jednoho závodu a zařazení do zpravodajství a do finálního dokumentu zbývajících dvou. Vše samozřejmě bude ještě předmětem jednání, ale vzhledem k tomu, že jsme velice rychle našli společnou řeč s atlety a jejich programem vypadá to, že bychom v přímém přenosu mohli vidět sprintové štafety, které by měly mít centrum právě na olomouckém atletickém stadionu“ dodává Ivan Matějů.   

A kde dále se bude závodit? To už zjistíte z propozic a přehledky embargovaných prostorů.

A kde získáte informace o vlastních závodech?

A kdo si chcete připomenout úspěšnou olympiádu před 10 lety, stránky najdete zde.

Nejúspěšnější výprava ODM 2019 - Liberecký kraj (foto: VLI)

 

 


« zpět