Kryštof Bogar vybojoval zlatou medaili na MS v MTBO

22.8.2017 Jiří Vraný

Kryštof Bogar vybojoval zlatou medaili na MS v MTBO

Ve Vilniusu poslední dva dny téměř neustále pršelo a nepřestalo až do začátku prvního závodu MS 2017 – middle. Ale pro český tým to byl déšť zlatý – Kryštof Bogar vyhrál v elitě, Veronika Kubínová závod juniorek. Nechybělo moc a zlaté byly tři – Martina Tichovská nestačila v dámské elitě pouze na Olgu Shiplinovou Vinogradovou z Ruska.

Veronika Kubínová skvěle vykročila za obhajobou čtyř zlatých z Portugalska a v závodě juniorek porazila druhou Australanku Mackie o bezmála dvě minuty, třetí skončila Sukholoskaya z Ruska a ztrácela už minuty tři. Šestá skončila další z našich Vilma Králová.

A podobně velké rozdíly byly také v dalších kategoriích. Závod juniorů vyhrál Deriaz (FRA) a druhému Steinthalovi (DEN) nadělil dvě a půl minuty. Honza Hašek (4. místo) a Matyáš Ludvík (5. místo) skončili od medaile relativně daleko na třetího Dotta (FRA) ztráceli více než minutu a půl.

Ženská elitní trojka se sice vešla do třech a půl minuty, ale čtvrtá Ingrid Stengard ztratila na medaili propastné čtyři minuty, které jí dělili od Emily Benham (3). Martina na druhém místě ztratila na Olgu 1:30.

V závodě mužů to pro změnu chvilku vypadalo, že budou stříbra dvě. Grigory Medveděv dokonce už dával vítězný rozhovor. Jenže slavit se nemá před vyčtením čipu – chybějící kontrola pak znamená, že místo zlata s náskokem dvou minut máte jen oči pro pláč. Kryštof tedy vyhrál před dvojicí rusů – Folforovem (2. místo) a Glukhovem (3. místo). Skvěle závod vyšel také Vojtovi Stránskému, který skončil 6. a potřetí v kariéře se tak na MS podíval na velkou bednu. Vojta Ludvík skončil osmý, Honza Svoboda 13.

Závod byl těžký po všech stránkách – mapově šlo o jeden z nejnáročnějších terénů posledních let, fyzicky byl závod náročný nejen díky kopcům, ale také kvůli mokrému podkladu, takže I po technické stránce to bylo zajímavé – hlavně ve sjezdech. Možná i proto se směrné časy nepodařilo dodržet ani v jedné ze čtyř kategorií.
Převzato ze stránek MTBO.cz

« zpět