Kryštof Bogar celkovým vítězem SP 2017 v MTBO

28.8.2017 Jan Picek

Kryštof Bogar se stal celkovým vítězem Světového poháru MTBO pro rok 2017. Martina Tichovská skončila v celkovém pořadí druhá a celý tým opět získal prvenství v klasifikací národů. Po MS v MTBO v Litvě se uzavřelo hodnocení Světového poháru s výbornými výsledky českého týmu.

Do poslední chvíle to bylo těsné. Před posledním závodem (sprint na MS v MTBO) Kryštofa mohl ještě v celkovém pořadí ohrozit Anton Foliforov, ale musel by vyhrát. Do našich karet hrálo to, že se mu to za celou sezonu nepodařilo. A to se i potvrdilo v posledním závodě. Zbylo na něj tedy druhé místo, třetí skončil Jussi Laurila z Finska. V celkovém pořadí vyhrál Kryštof Bogar s 343 body, ruský závodník ztratil na novoborského bikera rovných 21 bodů. Do nejlepší desítky Světového poháru se také dostal osmý Vojtěch Ludvík.

Celkové hodnocení Světového poháru (muži)

38. Martin ŠEVČÍK CZE  44

Martina Tichovská měla po většinu sezony v soubojích o medaile tři hlavní soupeřky - dvě z nich dokázala v celkovém pořadí porazit. Nestačila pouze na Emily Benham - ta vyhrála s přesvědčivým náskokem. Třetí skončila Olga Shipilova Vinogradova a čtvrtá Gale Barlet, které po domácím ME už v Litvě trochu chyběla forma.

Celkové hodnocení Světového poháru (ženy)