Jednání VV ČSOS v březnu

22.3.2023 Petr Klimpl

Jednání VV ČSOS v březnu

Ve středu v podvečer jednal Výkonný výbor ČSOS (on-line).

Úvod byl tradiční - aktuální informace, kontrola úkolů, potvrzení schválení per rollam, informace sekcí (OB, LOB, MTBO, Trail-o).

Několik zajímavostí bylo v informacích Rad ČSOS - rada IT dostala úkol rychle prověřit možnosti pro jinou platformu Postupů OB, bylo potvrzeno, že OB bude na LODM 2024 (ale jen v počtu čtyř závodníků), bylo rozhodnuto pokračovat ve vydávání tištěné o-knihy (ale se snahou hledat úspory při jejím vydání).

Poté byla projednána informace o aktuální finanční situaci svazu včetně stavu žádostí o dotace (bližší podrobnosti se sportovní svazy dozví na semináři NSA na počátku dubna). Důležitým bodem bylo projednání zprávy o hospodaření ČSOS v roce 2022 a zpráva o činnosti a hospodaření České orientační v roce 2022.

Dalším bodem bylo projednání materiálu Orientační sporty na ČT Sport 2023 - na MS v OB (SUI) bude štáb České televize a bude natáčet dokument (k tomu budou zakoupeny záběry „highlight dne“ od IOF); z MS MTBO (CZE) bude přímý nedělní přenos a dokument z celé akce; z MS trail-O (CZE) bude připraven dokument; ze čtyř závodů Světového poháru v OB (CZE) budou vyráběny 4 přímé přenosy ze všech 4 závodů v produkci IOF (svaz zakoupí přenosy, které budou vysílány na ČT Sport plus a na ČT Sport budou cca hodinové sestřihy každý den po skončení jiných sportovních akcí); svaz zakoupí vysílací práva z ostatních kol Světového poháru v OB 2023, které budou vysílány v čase závodů na ČT Sport; budou vyrobeny a vysílány dokumenty z M ČR v OB (klasika, krátká trať, sprint a sprintové štafety i štafety a kluby).

Následovala informace o zabezpečení Czech O-Tour 2023, Světového poháru v OB 2023, Mistrovství světa v MTBO 2023 a MSJ v OB 2024 - vše probíhá bez vážnějších problémů. V tomto bodě bylo schváleno i podání přihlášky na ME dorostu v roce 2025 s plánovaným centrem ve Starém Městě u Uherského Hradiště (technické zajištění ZBM).

Dalším bodem bylo projednání pořádání O-víkendu 2023 (vyhlášení Ankety, O-gala a semináře rozhodčích a trenérů), akce proběhne v termínu 24. - 26. 11. v Brně (pořadatel ZBM), současně byl potvrzen termín konání Valné hromady ČSOS a Shromáždění sekce OB dne 9. 12. v Praze.

V různém proběhla informace o Manuálu pro pořadatele závodů ČSOS (plnění reklamních podmínek) a projednán finanční výsledek Týdne pro Ukrajinu (101 tis. Kč bude zaslán na účet Ukrajinské federace OB).


« zpět