Jednal VV ČSOS

8.11.2023 Petr Klimpl

Jednal VV ČSOS

Výkkoný výbor jednal na Strahově

Na svém středečním zasedání po tradičním úvodu (aktuální informace, kontrola úkolů) předložily informace o své činnosti od poslední schůze jednotlivé sekce (sekci OB byl schválen návrh na příspěvky na pořádání závodů v roce 2023, sekci LOB pak novelizace Pravidel LOB a po diskuzi i upravený nový Soutěžní řád).

Další informace o činnosti předložili předsedové jednotlivých rad ČSOS. Asi nejzajímavější byla informace o výsledku jednání s Liveloxem, kde svaz obdržel upravenou nabídku na použivání na roky 2024 a 2025 s cenou 11500 EUR s tím, že se vztahuje jak na akce z IS ORIS, tak na manuálně založené akce (tréninky) přímo v Liveloxu (musí regionálně konat na území Česka nebo v blízkém zahraničním okolí). Další zajímavou informací byl výběr pořadatelů Festivalu žactva (VLI) a Finále Přeboru škol (ZBM) v roce 2024.

Následoval hodnotící blok roku 2023 - nejdříve to bylo hodnocení reprezentace MTBO (dospělí, junioři a výběr dorostu), poté proběhlo hodnocení orientačního běhu - výsledky dospělých a juniorů a práce s dorostem. U všech bodů byli přítomni odpovědní trenéři, kteří nejen hodnotili, ale i odpovídali na dotazy členů VV ČSOS. Byly také schváleny odměny pro závodníky za jejich výsledky na světových akcích podle daného sazebníku.

Pak byl projednán velmi důležitý bod - první verze návrhu rozpočtu ČSOS na rok 2024. Rozpočet vychází z odhadu příjmů od NSA (na rok rok 2024 ještě nebyly vypsány výzvy), takže se zřejmě v průběhu roku 2024 bude měnit (případné nižší příjmy budou kryty ze zůstatku let minulých). Nyní je rozpočet vyrovnaný ve výši necelých 40 mil. Kč.

Následovala příprava Valné hromady ČSOS na počátku prosince a poté proběhla informace o zabezpečení JMS 2024 v orientačním běhu.

V závěru byl bod různé - probíraly se záměry na pořádání veteránského MS v letech 2027 až 2029 (rozhodne VV v prosinci); hovořilo se o změně jednatele České orientační; byl probrán problém uvažovaných přímých přenosů na ČT sport v roce 2024 (MČR sprintové štafety, MSJ Plzeň), které jsou bohužel proti významnějším sportovním událostem (MS v hokeji, fotbalové EURO a Tour de France), zřejmě tedy budou v ČT je dokumenty z M ČR (a podle nabídky IOF možná i závody Světového poháru popř. MS); byla podána informace o vyhlášení Ankety a o O-gala na konci listopadu v Brně; další info bylo o přípravě ME dorostu 2025 v Brně; bylo projednáno předání ocenění fair-play na O-gala v Brně; hovořilo se o výši registračních poplatků na rok 2024 v souvislosti s požadavky NSA (bude projednáno na VV v prosinci); byl přijat nový klub do svazu (OOB Čimis); a některé další drobnosti.


« zpět