Jarní vlna změn v IS ORIS

29.3.2022 Jana Kubátová

Jarní vlna změn v IS ORIS

Orienťácká sezóna 2022 je tady a ORIS opět přináší řadu změn a vylepšení. Prosím věnujte chvilku seznámení s novinkami, ať vás nic nepřekvapí.

Hodnocení závodů v IS ORIS

Nejvýraznější změnou, kterou nová verze ORISu přinesla je zpětná vazba (ZV) na závod. Po přihlášení do systému ji může slovní formou provést kdokoliv. Najdete ji po přihlášení v pravé části termínovky označenou jako "ZV", ZV je vždy veřejná, může ji udělit také člověk, který neběžel (divák, rodič, trenér,...) a slouží zejména pro další zlepšení úrovně českých závodů.

Pokud vás celá problematika zajímá, využijte Metodickou středu z 23. 3. 2022, kterou vedli tvůrci modulu Michal Besta a Radim Hošek. Záznam najdete ZDE. Více informací najdete v souhrnném článku a k dispozici je taktéž podrobná nápověda.

Odesílání e-mailu pořadatelem

Druhou důležitou změnou, která byla implementována v uplynulém týdnu je odesílání e-mailů pořadatelem těmto osobám:

  • klubovým přihlašovatelům,
  • přihlášeným (pouze pro akce do 300 přihlášených)
  • dlužníkům (pro plné využití této funkcionality je nutné, aby měl klub vyplněnou pozici Hospodáře v klubových kontaktech, jinak se přeposílá vedoucímu).

U všech e-mailů se zobrazuje seznam osob a automatizovaný text, který lze upravit. Je možné ze seznamu některé příjemce ručně vyřadit. Např. pokud chci poslat email všem dlužníkům, ale nechci ho posílat spolupořadatelům nebo klubu, který dluží 10 Kč.

Systém ražení

Nově je jako defaultní (přednastavený) typ ražení bezkontaktní. Je to z toho důvodu, že valná většina závodů již umožňuje tento typ ražení. Pokud tento typ ražení na vaší akci (zimní lize, memoriálu, …) neumožňujete, lze to změnit v nastavení závodu.

Další změny

  • Byly provedené veškeré úpravy v souladu s platným Soutěžním řádem.
  • Byl zaveden ranking sekce MTBO od žákovských kategorií po veterány.
  • U WRE závodů je možné zadat funkci IOF Adviser. ORIS taktéž obsahuje (v menu Seznamy) odkaz na seznam platných IOF adviserů.
  • Aktualizace Nápovědy - všechny dokumenty v nápovědě odpovídají aktuálnímu responzivnímu zobrazení.

« zpět