Hry VII. Letní olympiády dětí a mládeže 2015 / Plzeňský kraj (14.-19.6.2015)

4.6.2015 Ivan Matějů

Hry VII. Letní olympiády dětí a mládeže 2015 / Plzeňský kraj (14.-19.6.2015)

Už jen 10 dní zbývá do zahájení HER VII. letní olympiády dětí a mládeže v Plzni. Již potřetí je do programu Her LODM zařazen i orientační běh.

Hry VII. Letní olympiády dětí a mládeže České republiky v Plzni potrvají od 14. do 19. června 2015, budou mít čtyři soutěžní dny . Pořadatelé vypsali 18 sportovních odvětví (atletika, badminton, basketbal, beachvolejbal, cyklistika, fotbal, goalball, házená, hokejbal, jachting, karate, nohejbal, orientační běh, plavání, sportovní aerobik, střelba, tenis a triatlon) a  dvě doplňkové soutěže (psaní na klávesnici a fotografická soutěž). Předpokládaná účast je téměř 3000 sportovců a trenérů, kteří se utkají o více než 150 sad medailí.

Olympiáda Dětí a mládeže je pořádána pro sportovce do 16 let. Svým charakterem navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci si zde prožijí zapálení olympijského ohně, složí olympijskou přísahu a úspěšní si vychutnají medailové ceremoniály.

V orientačním běhu se bude soutěžit v kategoriích DM a HM (dívky a chlapci mladší) a DS a HS (dívky a chlapci starší), a to ve třech disciplinách – na krátké trati (15.6 - Košutka), ve sprintových štafetách (17.6 - Borský park) a ve sprintu (18.6 - sídliště Škrvňany). Závody v OB připravují zkušení pořadatelé z Klubu orientačních sportů Slavie VŠ Plzeň (VPM), ředitelem závodů je Ondřej Vodrážka (mobil 732 985 013, e-mail: ovodr@seznam.cz, http://vpm.eob.cz)

A jaké jsou zprávy z některých krajů o nominaci jejich reprezentantů:

Praha
HM: Martin Šimša (MFP), DM: Karin Sanna (DKP), HS: Tomáš Janovský (PGP), DS: Karolína Aschermannová (KAM)

Středočeský kraj
HM: Adam Škvor (KAM), DM: Karolína Bejvlová (LME), HS: Sebastian Šafka (KAM), DS: Marie Vyhnálková (RIC)

Jihočeský kraj
HM: Jáchym Hojný (SJH), DM: Kateřina Blažková (SJH), HS: Vojtěch Veselý (SJH), DS: Eliška Hojná (SJH)

Liberecký kraj
HM: Petr Synek (DOK), DM: Tereza Chrástová (STH), HS: Dan Pavlovec (BOR), DS: Markéta Pavlíková (CHA)

Ústecký kraj
HM: Matěj Hnízdil (KAS), DM: Eliška Žejdlíková (LPT), HS: Petr Buk (ROU), DS: Rose Rily (LPE)

Pardubický kraj
HM: Ondřej Pipek (LPU), DM: Kateřina Kobercová (LPU), HM: Martin Roudný (LPU), DS: Nikola Thýnová (SHK)

Olomoucký kraj
HM: František Světnický (STE), DM: Ema Marková (STE), HS: Mikuláš Jirka (STE), DS: Šárka Plhalová (ASU)

Moravskoslezský kraj
HM: Jiří Kostka (AOP), DM: Lucie Hájková (AOP), HS: Sebastian Filipek (TRI), DS: Lenka Poláková (SOP)

Dle zpráv z krajů je možno říci, že orientační běh bude zastoupen ve všech krajských delegacích , to je jistě dobré vysvědčení práce našich krajských svazů, ale jejich www stránky na kterých jsme brouzdali o nominaci mlčí a to je jistě škoda.

Důležité informace a vše potřebné o ODM v Plzni najdete na www.olympic.cz/odm2015 a v jeho jednotlivých sekcích (sporty, sportoviště, ubytování, stravování, doprava, OV, olympijský dům, informace o Plzeňském kraji i městě Plzni), web přináší i aktuální novinky např. o vlajkonoších jednotlivých výprav, kdo patří k favoritům jednotlivých soutěží, v jakých sportech si nejvíce věří některé kraje a mnohé další.

Na závěr přidám též informaci, že ve středu 17.6. bude v Plzni zasedat i předsednictvo ČSOS, Vedle schůzování členové našeho nejvyššího orgánu přijdou povzbudit sportovce na závod ve spritových štafetách, podívají se i na jiné sporty a budou přítomni večernímu medailovému ceremoniálu na náměstí Republiky.

Ivan Matějů - místopředseda ČSOS


« zpět