H.S.H. Vysočina cup

10.7.2024 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

H.S.H. Vysočina cup

V závěru druhého prázdninového týdne se uskuteční 30. ročník 3-denních závodů H.S.H Vysočina cup 2024.

Letošní ročník proběhne v Železných horách s centrem ve Včelákově. Pořadatelé z oddílu orientačního běhu SK Chrast evidují rekordní počet přihlášených, počet jmen uvedených v IS ORIS přesáhl 1700.

Program je tradiční - v pátek odpoledne krátká trať, v sobotu klasická trať a v neděli zkrácená klasika s handicapovým startem. Všechny etapy se poběží v typicky železnohorském terénu, kde je převážně jehličnatý les s pravidelnou sítí cest a průseků, s hustou sítí vodotečí a s náročnější běžeckou podložkou, na některých pasekách a světlinách s vyšším travnatým porostem. Páteční etapu postavil Josef Vítek na mapě Sušidla (autoři Petr Mareček a Ondřej Prášil), autorkou tratí na sobotní klasiku na mapě Bystřička (mapovali Ondřej prášil a Martin Krejsa) je Lenka Korecká, závěrečnou etapu postavil Jakub Hledík na mapě Babákovský les (autoři Petr Mareček a Ondřej Prášil).

Na startu se ve všech kategoriích schází zajímavá konkurence. V ženách patří k favoritkám Tereza Čechová, Iveta Šístková, Eliška Sieglová, Nikola Zlámalová, Tereza Korpasová, Iva Kavánková Markéta Kaiser či Tereza Odehnalová. V mužích potom Miloš Nykodým, Jan Gajda, Adam Chloupek, Jan Strýček, Jan Petržela, Marek Prášil, Daniel Bolehovský, Jáchym Coufal, Daniel Hájek a řada dalších.

Potřebné informace jsou na stránce závodu v IS ORIS.


« zpět