Grand prix Silesia

31.3.2024 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Grand prix Silesia

Další ročník 3-denních závodů Grand prix Silesia proběhl v Bohdanovicích.

Tradiční vícedenní závody Grand Prix Silesia přichystaly termínovou novinku. Místo letních závodů byly závody o Velikonocích. Závody se vrátily do lukrativních břidlicových terénů v okolí obce Bohdanovice, kde se GPS běžela naposledy v roce 2020. Stejně jako předchozí roky čekaly na závodníky čtyři technické etapy, letos to bylo na nově zmapované mapě Bludiště. Jen tři z nich ale byly častí celkového hodnocení. Startovalo přes 300 závodníků.

Závody v pátek zahájil lesní sprint. V ženách si pro vítězství doběhla Michaela Kopcová (VLI), půl minuty zaostala na druhém místě Natalia Hiklová (ZBM), třetí skončila Petra Bruková (TRI). V mužích byl nejlepší Pavel Rychlý (KRN), necelé dvě minuty za ním zaostali druhý Marek Schuster (SSU) a třetí Polák Tomasz Jurczyk.

Sobota patří klasice V ženách jasně vyhrála Natália Hiklová před Petrou Brukovou a Michaelou Kopcovou. V mužích vyhrál Polák Tomasz Jurczyk o více jak tři minuty Pavla Rychlého, třetí Jan Byrcek byl ještě o minutu pomalejší.

V závěrečné zkrácené klasické trati opět vyhrála Natalia Hiklová, minutu zpět byla Michaela Kopcová a třetí byla Petr Bruková. V mužích získal druhé etapové vítězství Pavel Rychlý, druhý Štefan Šurgan (TUR) za ním zaostal šest minut, třetí skončil Jakub Kuriak (SFM). Celkově vyhrála v ženách Natalia Hiklová s náskokem téměř osmi minut před Michaelou Kopcovou a Petrou Brukovou. V mužích s přehledem vyhrál Pavel Rychlý Štefanem Šurganem, třetí skončil Tomáš Krampla (UOL).

Ve vloženém nočním závodě vyhrála v ženách Aneta Plachá (JPV) a v mužích Štefan Šurgan (TUR).

Web závodu najdete zde.


« zpět