Dušan Vystavěl byl zvolen na další funkční období do Rady IOF

1.7.2022 Jan Picek

Dušan Vystavěl byl zvolen na další funkční období do Rady IOF

Po skončení Mistrovství světa v orientačním běhu dějství v Dánsku neskončilo. V pátek 1. července proběhl Kongres IOF, který proběhl hybridně - účastníci mohli být přímo centru MS, v hotelu Comwell Kolding, nebo být připojeni online.

Kongres trval necelé tři hodiny a měl bohatou agendu. Po procedurálních otázkách prezident IOF Leho Haldna zmínil dvě zásadní události v posledních dvou letech, které zasáhly nejen světový orientační sport: covid a válka na Ukrajině a také to, jak se IOF s těmito skutečnosti vyrovnalo. Relativně dlouze se hlasovalo o nových prozatímních členských státech IOF (schváleny byly Ekvádor, Malta a Paraguay). Novým členem IOF se stala Dominikánská republika. Naopak Kongres IOF schválil pozastavení členství Azerbajdžánu, Venezuele, Kubě, Ekvádoru a Iránu, ze svých řad vyloučil Řecko a Černou Horu. Potvrdila se také suspendace Ruska a Běloruska. Od roku 2023 se schválil nový systém příspěvků členských zemí IOF, nový strategický dokument IOF na další 4 roky a také rozpočet IOF pro období 2023-2024.

Nejzajímavější hlasovaní proběhlo na konci. Nejdříve se volili dva noví místopředsedové IOF (na dvě volné pozice) - oba kandidáti, Tatiana Kalenderoglu (TUR) a Tom Hollowell (USA) svůj mandát získali. Na zbývající 3 pozice členů Councilu IOF pak kandidovali 4 uchazeči - Blair Trewin (AUS), Dušan Vystavěl (CZE), Hannu Kottonen (FIN) a Takashi Sugiyama (JPN). K naší velké radosti získali největší počet hlasů první tři kandidáti, mezi nimi tedy i Dušan Vystavěl, který získal druhý největší počet hlasů (25 z 32 možných). "Překvapilo mě, jak to byl těsný souboj, ale dopadl pro mě dobře. Jsem velice rád, že mohu pokračovat v práci pro orienťák na nejvyšší možné úrovni. Rovněž jsem rád, že moje zvolení přesně v den, kdy Česko přebírá předsednictví v EU," uvedl spokojený Dušan Vystavěl, též místopředseda ČSOS.

 


« zpět