Druhé Mistrovství Evropy univerzit proběhne v St.Gallenu

9.3.2023 Dušan Vystavěl Převzato z Sekce OB

Druhé Mistrovství Evropy univerzit proběhne v St.Gallenu

Ve švýcarském St. Gallenu se v termínu od 24. do 27. srpna 2023 uskuteční druhý v pořadí samostatný šampionát. 

Stane se tak po čtyřleté pauze způsobené pandemií Covid-19. Zároveň na programu Evropských univerzitních her 2022 v polské Lodzi orienťák chyběl, nebudou orientační běžci letos na startu chybět. Webové stránky historicky prvního šampionátu v Olomouci jsou stále funkčníČeská asociace univerzitního sportu na letošní šampionát opět vyšle delegaci zhruba 1618 závodníků studentů českých univerzit ve věku 17 30 let.

Krátký návod, co mám udělat, pokud chci startovat?

  1. Nejpozději do 31. 3. 2023 projevit svůj zájem o start předsedovi komise ČAUS Ondřeji Vodrážkovi (email: ovodr@seznam.cz)
  2. Poctivě trénovat a počkat do 15. 5. 2023 kdy komise vybere účastníky reprezentanty, kterým bude částečně (odstupňovaně) na akci přispívat
  3. Pokud nebudu vybrán za reprezentanta ČAUS (v případě velkého převisu zájemců) zvážit do 30. 5., zda se chci zúčastnit jako samoplátce (případně s příspěvkem mateřské univerzity či oddílu/klubu)

A proč se o start na šampionátu ucházet?

  1. Připraveny budou tři nádherné lokality samotný St. Gallen pro sprint, nejlepší middlový“ terén v SV Švýcarsku v lokalitě Hirchsberg a město Appenzell pro závod sprintových štafet
  2. Turistické cíle nejen v okolí, ale i přímo v prostorech závodů majestátní hora Santis, červené náměstí v St. Gallenu, náměstí pro Landsgemenide zemský sněm v Appenzellu zajímavostí je také to, že pořadatelé musí pracovat s více variantami lesního závodu, protože část prostoru leží v polokantonu Innerrhoden a druhá část v Ausserrhoden s jednou kantonální správou domluva je výborná, s druhou je to horší.
  3. Tradičně výborná studentská atmosféra akce (a lotos opět i se závěrečným banketem)
  4. Jak říkají pořadatelé je to nejlevnější možnost, jak si zazávodit v orienťáku ve Švýcarsku

Další informace


« zpět