Dnes byly zahájeny IX. letní hry olympiády dětí a mládeže 2019

23.6.2019 Ivan Matějů

Dnes byly zahájeny IX. letní hry olympiády dětí a mládeže 2019

Sobota a neděle byla ve znamení MČR na krátké trati v OB, které se uskutečnilo ve Velkých Svatoňovicích za pořadatelství TJ Lokomotiva Trutnov. Vrcholily však i přípravy na Letní Olympiádu dětí, která byla odstartována v Libereckém kraji.

Vše začalo v neděli dopoledne, kdy zástupci ČSOS (Vystavěl, Picek, Matějů) se zúčastnili semináře "Podpora sportování mládeže v regionech", který probíhal za účasti několika hejtmanů, generálního ředitele ČT Petra Dvořáka nebo olympijské vítězky Evy Samkové v prostorách Technické univerzity Liberec. V podvečer se v liberecké Home Credit Aréně uskutečnilo slavnostní zahájení IX. LODM, kde se ve všech krajských výpravách objevovali i orientační běžci. Nás může těšit, že orientační běh byl vidět i jinak: Michal Horáček, předseda pořádajícího klubu ze Slavie Orienteering, skládal za rozhodčí LODM olympijský slib. Od pondělí se však už naplno rozjedou všechny disciplíny a nebude pozadu ani orientační běh. Zraky všech diváků by měly směřovat na čas 9:55, kdy začíná přímý přenos na ČT Sport, který komentují Jakub Stařík a Petr Klimpl. Ambasadorem soutěží OB se stal náš nejlepší současný běžec Vojtěch Král, čerstvý mistr ČR na krátké trati. Ten bude přítomen na všech závodech a již zítra bude i předběžcem, takže všechny zúčastnění se budou moci poměřit své časy. Zároveň bude předávat ceny naším nejlepším.

Centrum funkcionářského štabu ČSOS je situováno v penzionu Oldy Přindy v Liberci, kde se v jednom pokoji setkávají přední bafící (Klimpl, Matějů, Šubrt, Konig, Pátek) a jsme zvědaví, co v této sestavě zase vymyslí.

 


« zpět