Czech O-Tour 2022 nabídne více, než bylo plánováno!

31.1.2022 Matěj Burda

Czech O-Tour 2022 nabídne více, než bylo plánováno!

Chcete si užít závody v terénech MS 2021? Zveme Vás na Czech O-Tour pod záštitou ČSOS. Přihlášky budou spuštěny již 1. února!

7 závodů, 3 unikátní lokality, celoroční seriál, bohatý doprovodný program. Organizátoři upravili koncept pořádání a spustili web Czech O-Tour 2022. Vše navazuje na loňské Mistrovství světa v orientačním běhu, kde pro diváky a fanoušky orientačního běhu byly z důvodu covidových opatření zrušeny doprovodné závody.

Po stopách MS

Podtitul celých závodů se vrací k loňskému šampionátu. Organizátoři celý podzim 2021 jednali s představiteli nejrůznějších institucí nebo orgánů ochrany přírody s cílem umožnit každému zaběhat si v terénech, kde se proháněli nejlepší závodníci světa na MS v orientačním běhu 2021. Jelikož v prostoru štafet a klasické trati na Kokořínsku nelze v tak velkém měřítku běhat závody v červenci (i přes povolení v roce 2021), snažil se organizační tým negativní zprávu proměnit ve velmi unikátní akci, která v celosvětovém měřítku nemá obdoby: tak trochu jiný celoroční seriál v těch nejlepších terénech MS.

Tři víkendy

Šťastná sedmička. Tolik závodů bude mít celý seriál v těch nejhezčích terénech MS 2021. Dohromady jsou připravovány 3 nabité víkendy:

  • 26. března 2022 – Do pevnosti! (Terezín) – 2 unikátní sprinty v pevnosti Terezín, kde proběhly závody ve sprintu na MS 2021
  • 15. – 17. července 2022 – Prázdninová pohoda! (Jizerské hory) – 3 lesní závody v srdci Jizerských hor v prostorech krátké tratě na MS 2021
  • 29. – 30. října 2022 – To nejlepší nakonec! (Kokořínsko) – 2 lesní závody v pískovcových skalách, kde bojovali nejlepší světoví orienťáci při štafetách a na klasické trati na MS 2021

Na každý závod je omezení v podobě limitu účasti. V případě, že chcete mít jistotu startovního místa, doporučujeme se přihlásit rovnou na celý seriál. Kromě výhodnějšího startovného je součástí předplatné Svět běhu na celý rok 2022 zdarma! 

Seriál je přichystán na nováčky (je možné běžet ve dvojici nebo absolvovat závod s rodinou), připravena je velká klubová soutěž a za každého závodníka organizátoři vysadí strom.

Více informací:


« zpět