Čtyři oblastní žebříčky

7.5.2024 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Čtyři oblastní žebříčky

Ve sváteční středu 8. května jsou na programu čtyři oblastní žebříčky.

Oblastní žebříček Středočeské a Pražské oblasti na krátké trati pořádá OK Dobříš. Téměř 1200 přihlášených závodníků se sejde ve Voznici. V okolí je mírně kopcovitý terén s mnoha terénními i porostovými detaily, je tam hustá síť cest, místy sezónní podrost. Mapu s názvem Králova stolice sever 2024 připravil Radim Ondráček, tratě postavil Tomáš Etrych.

Východočeský pohár na programu krátkou trať, kterou pořádají OB Vamberk a OB DDM Kostelec nad Orlicí s centrem u chaty Vyhlídka ve Vamberku. Skoro 800 závodníků čeká mapa Vyhlídka 2024 (autor Josef Doležal), Tomáš Veverka postavil tratě ve zvlněném podhorském lese s hustou sítí komunikací, kde je rozmanitá vegetace s rozdílnou průběžností.

Souběžně s Mistrovstvím ČR v KO sprintu proběhne v Prostějově závod žebříčku Hanácké oblasti ve sprintu, které uspořádá Oddíl OS SK Prostějov. Marcel Skřivanek postavil tratě na mapě Prostějov 2024 (mapoval Zdeněk Rajnošek), přes 250 závodníků poběží v historickém centru města, v blokové i roztroušené zástavbě, ve školních a firemních areálech a v parcích.

Krátkou trať oblastního žebříčku Valašské oblasti pořádá oddíl orientačního běhu TJ Slovan Luhačovice. Téměř 250 přihlášených závodníků najde centrum v Luhačovicích ve sportovním areálu Radostova. Poběží se na mapě Radostova, kterou mapoval Zdeněk Lenhart a revidoval Bob Háj. Marek Cahel postavil tratě ve velmi kopcovitém terénu, kde je smíšený les se středně hustou sítí cest, je tam proměnlivá hustota porostů s různou průběžností, po dubnových deštích místy bujný podrost (tráva, ostružiny).

Podrobnosti o závodech jsou v IS ORIS.


« zpět