ČSOS se připojuje k akci Den za obnovu lesa

12.9.2019 Jan Picek

ČSOS se připojuje k akci Den za obnovu lesa

Český svaz orientačních sportů dlouhodobě spolupracuje s Lesy ČR, s. p. Nyní se připojil k akci, která má za cíl pomoci přírodě a vrátit do lesa stromy.

Den pro obnovu lesa, tak byla označena sobota 19. října 2019. V ten den totiž Lesy České republiky, s.p. zvou všechny, kteří chtějí pomoci naší přírodě na akci, která proběhne na 12 místech po celé naší republice. Má to být den, který nás všechny ve stejný čas spojí v úsilí vysázet nový les, jenž budou moci využívat další generace. 

Všechny podrobnosti najdete na stránkách www.sazimelesynovegenerace.cz. Tam si na interaktivní mapě najdete místo, kde se chcete zapojit do akce Den pro obnovu lesa a získáte všechny potřebné informace týkající se místa i organizace akce. Upozorňuje na nutnost sledovat na webu aktuální informace, protože je možné, že kapacita některých míst bude vzhledem k obrovskému zájmu veřejnosti, naplněna.

„Na přípravě této unikátní celonárodní akce pracují naši zaměstnanci už přes půl roku,“ říká generální ředitel státního podniku Josef Vojáček. „Nejprve vznikla v relativně malém kruhu, dnes už ji připravují stovky lidí ve všech krajích. Akce má široký záběr, je určená všem, kdo mají k přírodě vztah a komu není jedno, jakou změnou prochází. Primárně cílíme na rodiny s dětmi, ale věříme, že osloví prakticky každého – od ochránců přírody přes turisty, cyklisty, sportovce, kteří v lese trénují, ale i ty, kteří příliš často či pravidelně do lesa nechodí, ale není jim vůbec jedno, jaký les, jakou přírodu zanecháme příštím generacím.“

A jaký program návštěvníky čeká? Nezanedbatelnou roli v něm budou mít pedagogové Lesů České republiky, kteří příchozím ukáží, jak roste strom od semínka, jak se měří stromy i jak je poznáme podle různých částí. A hlavně pod zkušeným dohledem lesáků budou mít všichni možnost vysadit stromky, které vytvoří tvořit les nové generace.


« zpět