Byl spuštěn nový portál zacitorientak.cz

13.3.2017 Jan Picek

 Byl spuštěn nový portál zacitorientak.cz

Jednoduchý průvodce jak začít s orienťákem přímo ve vašem městě. To je slogan nového portálu zacitorientak.cz. Byl spuštěn 12. března.

Web obsahuje kompletní seznam výukových map, areálů pevných kontrol, lokální závody nebo kontakty na oddíly, kde lze získat více informací a třeba se i časem registrovat. Velkou nadstavbou je plánovač, kdy uživatel po zadání své polohy může vyhledat nejbližší areál pevných kontrol nebo výukovou mapu, kterou si může jednoduše stáhnout ve formátu PDF. Pochopitelně podobným způsobem lze vyhledat i nejbližší závod (oblastní žebříček, zimní liga, závod Přeboru škol aj.), který lze navštívit. Smyslem celého projektu je soustředit veškeré informace na jednom místě pro toho, kdo chce začít s OB.
Návštěvník webu má na výběr několik módů, které ho navedou k dalšímu vyhledávání:

  • Chci ho zkusit 
  • Chci ho běhat
  • Chtěl bych trénovat

To vše lokalizované k určité oblasti. Od konce února mají oddíly a oblasti možnost vylepšit své prezentace. Lze přidat další akce, cílené titulky, loga oddílů apod. Inspirací může být Brno. Pro nováčky je často složité se zorientovat  v tom, jak to na závodech chodí a jak se na něj přihlásit. Autoři projektu se proto snažili to nováčkům co nejvíce ulehčit. Systém automaticky obesílá pořadatele závodů s prosbou, aby v administračním rozhraní doplnili 2 krátké věci - jak a kam se má nováček přihlásit a kontakt na tzv. referenta pro nováčky. Klubům by tato činnost neměla zabrat více než-li 5 minut. I když se o systém v dané lokalitě nikdo nestará, stránky nabízejí nejbližší areály pevných kontrol, nejbližší výukové mapy a nejbližší závody, což je v zásadě celkem dostatečné.

Kromě klubů jsou na webu založena orienťácká centra. Smyslem je nabídnout všechny možnosti v dané lokalitě. Tedy všechny kluby a všechny možnosti, kde se dá OB zkusit. Stránku centra mohou upravovat všichni vedoucí oddílů v centru, avšak je vhodné vybrat někoho, kdo se o to bude starat a bude tomu držet jednotný styl.

Stránka zacitorientak.cz by měla být jediný zdroj pro nové zájemce o náš sport. Nyní by tedy mělo být velmi jednoduché, že když někdo z vašeho okolí bude mít zájem o nás sport, lze ho pouze nasměrovat na stránky zacitorientak.cz.

 


« zpět