Bronzová medaile štafety mužů na MS v lyžařském OB

15.2.2015 Petr Klimpl

Bronzová medaile štafety mužů na MS v lyžařském OB

Na Mistrovství světa v lyžařském orientačním běhu v Norsku získala česká štafeta mužů v sestavě Jakub Škoda, Radek Laciga a Jiří Bouchal bronzovou medaili.

Závěrečným závodem svěrového šampionátu byly nedělní štafety. Opět se jelo v lese plném čárkovaných stop. A české reprezentaci přinesl závod senzační bronzovou medaili pro muže (a taky třikrát páté místo žen, juniorů a juniorek).

Základ úspěchu mužů položil na prvním úseku Jakub Škoda, který jel celý závod ve vedoucí skupině a předával třetí s odstupem 28 sekund za vedoucími Rusy, jen sekundu za druhými Finy a těsně před Švédy a Nory. Po druhém úseku byli v čele Švédi o 2 sekundy před Rusy, půl minuty zpět byli Fini a Noři, Radek Laciga předával pátý tři a půl minuty za vedoucím týmem, ale s dostatečným náskokem před Lotyši a Švýcary. Pak přišel šok - Fini a Noři jsou disk! A Češi jsou rázem v boji o medaili. Na posledním úseku si vytvořili Rusové malý náskok a s odstupem necelé minuty před Švédy si dojeli pro zlato. Jiří Bouchal na posledním úseku držel náskok před pronásledovateli (dokonce ho zvyšoval) a s odstupem 7 minut dojel do cíle pro BRONZOVOU MEDAILI!. Za námi dojeli Švýcaři, Lotyši a Estonci.

Ženy v sestavě Simona Karochová, Hana Hančíková a Johanka Šimková dojely na 5. místě, mistrovský titul získaly Švédky.


« zpět