Bitva (začínajících kartografů) u Zderazi

28.11.2017 Jiří Vištejn

Bitva (začínajících kartografů) u Zderazi

Opět po roce se o víkendu 17.–19. 11. 2017 konalo v rekreačním zařízení Renospond u Zderazi školení začínajících kartografů. Během sobotního večera zde také zasedala Mapová rada za účasti krajských kartografů.

V letošním roce se odhodlalo této akce zúčastnit na 18 nadějných nadšenců. O ladění mapařských strun těchto nadějí se starali zkušení lektoři ve složení Zdeněk Lenhart, Luděk Krtička, Bob Háj a Jan Langr. Celé školení s nabitým programem s neslo v duchu načerpání teoretických informací v kombinaci s jejich okamžitým vyzkoušením na praktických cvičeních v terénu či u počítače.

Po pátečním obědě následovala příprava podkladů a za maximálního využití zbývajících přívalů denního světla měli účastníci školení za úkol zmapovat nejbližší okolí rekreačního zařízení do sprintového klíče. Ve zbytku dne byla pořízená data zpracovávána až po tížená finální díla.

Během sobotního dopoledne znovu proběhla příprava podkladů a nadějní mapaři mohli být opět vypuštěni do boje do terénu. Tentokrát se však jejich bojiště rozšířilo a po boku jim v tomto urputném střetnutí stanul nový mapový klíč ISOM 2017. S příchodem tmy boje utichly a z výsledků boje mohla být vytvořena nová díla – mapy v ISOM 2017.

V neděli dopoledne přišla na řadu hromadná procházka po sobotním bojišti s výklady lektorů a diskuzemi ohledně pohledu na klasifikaci objektů v terénu. Následoval oběd, poslední, i když letos lehce protáhlá teorie, rozloučení a odjezd.

O uplynulém víkendu, kdy proběhl minimálně jeden urputný boj, ve kterém se stylusy tříštily o displeje tabletů či mobilů a pentelky se lámaly o povrch destiček, si v sobě někdo více, někdo méně, nechal ladit mapařskou strunu. Ale ať výsledkem těchto bojů a ladění byla různá díla, zaslouží si obrovskou pochvalu všichni absolventi i lektoři tohoto školení za jejich 100% nasazení a nadšení, které je celým školením provázelo. Nyní jen schází popřát všem mnoho štěstí v budoucích bitvách.

Ostrým tužkám i stylusům zdar. A fotogalerii naleznete zde.

Na bitevním poli zaznamenal Jirka Vištejn


« zpět