Barbora Matějková desátá v KO sprintu ve Švýcarsku

25.5.2024 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Barbora Matějková desátá v KO sprintu ve Švýcarsku

Úvodní závod letošního Světového poháru ve Švýcarsku pokračoval závěrečnými fázemi knock-out sprintu ve městě Olten. Z českých závodníků si nejlépe vedla Barbora Matějková, která obsadila celkové 10. místo.

Čtvrtfinále

Z šesti čtvrtfinálových skupin postupovali dále vždy tři nejlepší závodníci. Boje byly velmi vyrovnané (běželo se bez rozdělovacích metod). V ženách postupovaly favoritky, snad jediným překvapením (a pro nás hodně milým) bylo suverénní vítězství Barbory Matějkové ve svém rozběhu a tím jasný postup do semifinále. Další rozběhy vyhrály Tove Alexandersson (SWE), Hanna Lundberg (SWE), Cecile Calandry (FRA), Josefin Tjernlund (SWE) a v nejrychlejším čase Simona Aebersold (SUI). Mužské čtvrtfinále vyhráli Cornelius Bjork (NOR), Tuomas Heikkila (FIN), Joey Hadorn (SUI), Martin Regborn (SWE), August Mollen (SWE) a Jorgen Baklid (NOR). Naši dva zástupci v této části KO sprintu dál nepostoupili, Jakub Glonek obsadil páté místo, Tomáš Křivda byl šestý.

Semifinále

V semifinále už rozdělovací metody byly, ze tři rozběhů postupovali do finále jen dva nejlepší. Barbora Matějková bojovala, ve svém semifinále doběhla na 4. místě, což znamenalo nakonec celkové 10. místo. Nejlepší ve třech rozbězích byla Švédka Tove Alexandersson a Švýcarky Natalia Gemperle a Simona Aebersold. V mužích pak vybojovali vítězství Fin Tuomas Heikkila a Švýcaři Joey Hadorn a Timo Suter.

Finále

Ve finále v ženách se ve finiši o vítězství popraly dvě největší favoritky, Tove Alexandersson porazila Simonu Aebersold o necelou sekundu, Natalia Gemperle měla ztrátu tři sekundy, zbytek finálového pole mělo už odstup hodně velký. V mužích to byl nakonec velmi ostrý finiš, který pro sebe o dvě desetiny sekundy rozhodl Joey Hadorn před Švédem Jonatanem Gustafssonem, třetí doběhl se sekundovou ztrátou Fin Tuomas Heikkila.

1 Alexandersson Tove          SWE  07:56.9
2 Aebersold Simona            SUI  07:57.6
3 Gemperle Natalia            SUI  08:00.0
4 Haestad Bjornstad Victoria  NOR  08:13.6
5 Agervig Kristiansson Ida    DEN  08:16.2
6 Benjaminsen Andrine         NOR  08:20.7

1 Hadorn Joey                 SUI  07:08.9
2 Gustafsson Jonatan          SWE  07:09.1
3 Heikkila Tuomas             FIN  07:10.5
4 Regborn Martin              SWE  07:12.6
5 Suter Timo                  SUI  07:20.3
6 Oksanen Teemu               FIN  07:24.7

Program zakončí nedělní sprint.

Web série je tady.


« zpět