Anna Formánková juniorskou mistryní Evropy neslyšících v OB

28.7.2016 Dušan Vystavěl

Anna Formánková juniorskou mistryní Evropy neslyšících v OB

Druhý den soutěží 8. mistrovství Evropy neslyšících a 3. mistrovství Evropy juniorů – neslyšících v orientačním běhu, která se konají v okolí Olomouce, se podařilo získat medaili i pořadatelské zemi.

Stalo se tak zásluhou říčanské závodnice Anny Formánkové, která na náročné trati v okolí Ošíkova na Konicku vybojovala titul juniorské mistryně Evropy. Necelých 18 hodin po zklamání z nepodařeného vystoupení ve sprintu se naší závodnici podařilo výborně zkoncentrovat a na kopcovité trati dlouhé 5,3 km s 10 kontrolami vybojovala s náskokem 4 minut zlatou medaili – první pro Českou republiku. Celému mistrovství zatím dominuje velmi silná ruská výprava, které sekundují Ukrajinci a medaile už také získaly výpravy Litvy a Itálie. Zásluhou této medaile se Česká republika vyhoupla na třetí pozici v celkové klasifikaci zemí. Tímto závodem se šampionát přehoupl do své druhé poloviny. Po dnešním dni volna bude následovat závod na krátké trati v Daskabátu a celé mistrovství vyvrcholí sobotním závodem tříčlenných štafet na Svatém Kopečku u Olomouce.

Závěrečného závodu a slavnostního zakončení se zúčastní také ministryně školství, mládeže a tělovýchovy paní Kateřina Valachová, která nad celým šampionátem převzala záštitu. Bude moci dekorovat medailí i některé další závodníky našeho týmu?

Dušan Vystavěl

Více informací naleznete na webu http://www.smsos.cz/edoc/


« zpět