Aktualizace (17. 3.): Doporučení ČSOS k aktuální situaci v ČR

11.3.2020 Jiří Šubrt

Aktualizace (17. 3.): Doporučení ČSOS k aktuální situaci v ČR

Na základě usnesení Vlády České republiky s účinností od 16. března až do 24. března 1. dubna 2020 6:00 ráno platí omezení volného pohybu osob až na vymezené výjimky.  (2.aktualizace z 24.3.2019)

Je vydán absolutní zákaz přítomnosti na veškerých sportovištích pro veřejnost. Zároveň platí zákaz volného pohybu osob na území celé České republiky. Osobám pobývajícím na území České republiky se nařizuje omezit pohyb na veřejně dostupných místech na dobu nezbytně nutnou, pobývat v místě svého bydliště a omezit kontakty s jinými osobami na nezbytně nutnou míru. Pobyt v přírodě a parcích je ze zákazu při zachování ostatních opatření vyňat.

Výkonný výbor ČSOS apeluje na své sdružené subjekty, kluby a pořadatele akcí ČSOS, aby omezení Vlády ČR státu plně respektovali a důrazně dodržovali a nepokoušeli se ho nějakým způsobem obcházet.

Kvůli tomuto nařízení byly zrušeny veškeré závody ČSOS až do půlky dubna (z těch hlavních Jarní pohár, Jarní skály, Mistrovství Moravy + CEYOC či Velikonoce ve skalách). Informace o zrušených závodech naleznete v IS ORIS.

Česká reprezentace OB zrušila své soustředění v Dánsku. Mezinárodní federace IOF ruší všechny hlávní závody včetně všech WRE soutěží konané do 31. května (u některých se uvažuje o možném posunutí termínu). Tato opatření se dotknout např. 1. kola Světového poháru ve Švýcarsku, Mistrovství Evropy trail-o i MTBO. Zrušen je také World orienteering day (WOD), který bude pokračovat až v roce 2021, a Přeboru škol v orientačním běhu v letošním školním roce.

Při všech aktivitách je nutno zachovávat maximální hygienu, být ohleduplný vůči okolí a v maximální míře se vyvarovat osobnímu kontaktu. Všechna omezení platí do odvolání zákazu Vlády ČR. O aktuálních informacích Vás budeme informovat. 

  • Usnesení Vlády ČR ze dne 15. března 2020 naleznete zde - č. 214
  • Usnesení Vlády ČR ze dne 15. března 2020 naleznete zde - č. 215
  • Článek o zrušení závodů IOF
  • Další informace o omezení pohybu osob (včetně aktuálních termínů, právních výkladů aj.) platné k 23.3.2019 na webu ČUS

 


« zpět