Jak se přihlásit na závod?

Kde najdu závody?

Přihlášení na závod je jednoduché. Přehled závodů najdete v informačním systému ORIS. Zde se nachází přehled všech závodů probíhajících pod záštitou Českého svazu orientačních sportů.

Krom těchto závodů probíhají (hlavně ve větších městech nebo na místech významnějších závodů) speciální propagační závody pro veřejnost. Nejjednodušší je kontaktovat lokální kluby, které Vás o nich budou informovat, případně Vás pozvou na některý svůj trénink.

Jak se na závod přihlásím?

Přihlášení přes informační systém ORIS:

  1. Vyberete si odvětví, kterou chcete zkusit.
  2. V seznamu v informačním systému si vyfiltrujete závody dle odvětví a data.
  3. Zjistíte, na jaké závody máte možnost se přihlásit. Pokud to budou vaše první závody, určitě si v informacích o daném závodě vyhledejte, zda jsou vypisovány tratě P (příchozí) či T (tréninkové). Případné číslo za nimi by mělo značit délku trati (např. P3 je trať pro začátečníky, zhruba v délce 3 km). Na mistrovských závodech může být účast veřejnosti omezena.
  4. V menu vpravo na stránce daného závodu kliknete na „Web závodu“.
  5. Budete odkázáni buď na speciální stránku v rámci informačního systému ORIS nebo na vlastní web závodů. Zde si najdete Rozpis (základní informace o závodě), ve kterém by měla být informace o přihláškách. Závodníci, kteří nejsou registrováni v ČSOS se mohou přihlásit pomocí tzv. jednorázové přihlášky nebo většinou také e-mailem pořadateli.
  6. Vyčkejte na potvrzení a přihlášku zaplaťte (pokud je těsně před závody, jistější může být platba na prezentaci).

ORIS

Na stránce závodu v systému ORIS najdete vše podstatné, včetně odkazu na web závodu nebo případně přímo na rozpis. Dole na tomto výřezu vidíte i termíny přihlášek.

Míst v kategorii příchozích P je obvykle dostatek, i když se dopředu nepřihlásíte. Obvykle tak není problém účast na závodě domluvit přímo v centru daného závodu.