Statistika medailí

Aktualizováno k 17.7.2017

Orientační běh

OB zlato stříbro bronz  
Mistrovství světa 5 9 13 . od roku 1966, včetně medailí TCH
Světové hry 0 0 1 . od roku 2001
Mistrovství Evropy 0 3 1 . od roku 2000
Mistrovství světa juniorů 16 25 12 . od roku 1990, včetně medailí TCH

 

Lyžařský orientační běh

LOB zlato stříbro bronz  
Mistrovství světa 0 2 5 . od roku 1973, včetně medailí TCH
Mistrovství Evropy 1 2 0 . od roku 2006
Mistrovství světa juniorů 3 3 9 . od roku 1995

 

Orientační závody na horských kolech

MTBO zlato stříbro bronz  
Mistrovství světa 5 16 18 . od roku 2002
Mistrovství Evropy 5 6 10 . od roku 2006
Mistrovství světa juniorů 20 13 17 . od roku 2008
Mistrovství Evropy juniorů 1 4 0 . od roku 2015

 

Trail-O

Trail-O zlato stříbro bronz  
Mistrovství světa 1 2 3 . od roku 2004
Mistrovství Evropy 1 1 1 . od roku 2004

 

Přehled dorosteneckých a veteránských medailí (pouze orientační běh)

 

Orientační běh

Mistrovství světa (od roku 1966, do roku 1993 reprezentace Československa)

zlato:
1991 (TCH) krátká trať D Jana Cieslarová
1991 (TCH) krátká trať H Petr Kozák
2008 (CZE) klasická trať D Dana Brožková
2009 (HUN) krátká trať D Dana Brožková
2012 (SUI) štafety H Tomáš Dlabaja, Jan Šedivý, Jan Procházka
stříbro:
1983 (HUN) štafety D Iva Kalibánová, Eva Bártová, Jana Hlaváčová, Ada Kuchařová
1983 (HUN) štafety H Vlastimil Uchytil, Pavel Ditrych, Jozef Pollák, Jaroslav Kačmarčík
1989 (SWE) klasická trať D Jana Galíková
1989 (SWE) štafety D Petra Wagnerová, Jana Cieslarová, Ada Kuchařová, Jana Galíková
1991 (TCH) krátká trať D Ada Kuchařová
2003 (SUI) sprint H Rudolf Ropek
2008 (CZE) krátká trať H Michal Smola
2011 (FRA) klasická trať D Dana Brožková
2011 (FRA) štafety D Martina Zvěřinová, Eva Juřeníková, Dana Brožková
bronz:
1970 (GDR) štafety H Zdeněk Lenhart, Bohuslav Beránek, Jaroslav Jašek, Svatoslav Galík
1972 (TCH) štafety D Naďa Mertová, Renata Vlachová, Anna Handzlová
1974 (DEN) štafety D Dana Procházková, Anna Handzlová, Renata Vlachová
1979 (FIN) štafety H Petr Uher, Zdeněk Lenhart, Jirí Ticháček, Jaroslav Kačmarčík
1987 (FRA) klasická trať D Jana Galíková
1987 (FRA) štafety D Iva Kalibánová, Iva Slaninová, Ada Kuchařová, Jana Galíková
1991 (TCH) klasická trať D Jana Galíková
1991 (TCH) štafety D Marcela Kubatková, Jana Galíková, Ada Kuchařová, Jana Cieslarová
1993 (USA) štafety D Petra Novotná, Mária Honzová, Marcela Kubatková, Jana Cieslarová
1995 (GER) štafety D Petra Novotná, Mária Honzová, Marcela Kubatková, Jana Cieslarová
2001 (FIN) štafety H Michal Horáček, Michal Jedlička, Radovan Novotný, Rudolf Ropek
2006 (DEN) klasická trať D Dana Brožková
2008 (CZE) krátká trať D Radka Brožková

 

Světové hry (od roku 2001)

zlato:
.
stříbro:
.
bronz:
2005 (GER) štafety Petr Losman, Marta Štěrbová, Tomáš Dlabaja, Dana Brožková

 

Mistrovství Evropy (od roku 2000)

zlato:
.
stříbro:
2000 (UKR) štafety H Vladimír Lučan, Michal Jedlička, Rudolf Ropek
2010 (BUL) klasická trať D Dana Brožková
2014 (POR) štafety H Jan Petržela, Vojtěch Král, Jan Procházka
bronz:
2016 (CZE) štafety H Jan Petržela, Jan Šedivý, Vojtěch Král

 

Mistrovství světa juniorů (od roku 1990, do roku 1993 reprezentace Československa)

zlato:
1993 (ITA) krátká trať H Václav Zakouřil
1995 (DEN) štafety D Kateřina Mikšová, Kateřina Pracná, Eva Juřeníková
1996 (ROM) štafety H Michal Horáček, Vladimír Lučan, Luboš Matějů
2000 (CZE) klasická trať H Jiří Kazda
2000 (CZE) krátká trať H Michal Smola
2000 (CZE) štafety H Jiří Kazda, Jaromír Švihovský, Michal Smola
2001 (HUN) klasická trať D Dana Brožková
2001 (HUN) štafety H Jan Mrázek, Jaromír Vlach, Michal Smola
2003 (EST) klasická trať D Martina Dočkalová
2006 (LTU) krátká trať H Jan Beneš
2007 (AUS) sprint H Vojtěch Král
2007 (AUS) štafety H Štěpán Kodeda, Jan Beneš, Adam Chromý
2008 (SWE) sprint H Štěpán Kodeda
2010 (DEN) klasická trať H Pavel Kubát
2013 (CZE) štafety D Lenka Knapová, Kateřina Chromá, Vendula Horčičková
2013 (CZE) štafety H Marek Schuster, Adam Chloupek, Michal Hubáček
stříbro:
1991 (GER) klasická trať D Marcela Kubatková
1991 (GER) klasická trať H Tomáš Doležal
1995 (DEN) krátká trať H Tomáš Zakouřil
1995 (DEN) klasická trať D Lenka Čechová
1996 (ROM) klasická trať D Kateřina Pracná
1997 (BEL) krátká trať D Kateřina Mikšová
1997 (BEL) klasická trať H Vladimír Lučan
1997 (BEL) štafety D Zuzana Macúchová, Vendula Klechová, Michaela Skoumalová
1997 (BEL) štafety H Lukáš Přinda, Michal Horáček, Vladimír Lucan
2000 (CZE) krátká trať H Zbyněk Hora
2001 (HUN) štafety D Dana Brožková, Iva Rufferová, Martina Dočkalová
2002 (ESP) klasická trať D Michaela Przyczková
2004 (POL) krátká trať D Radka Brožková
2004 (POL) štafety H Jan Palas, Jan Šedivý, Jan Procházka
2005 (SUI) štafety H Adam Chromý, Jan Beneš, Jan Palas
2007 (AUS) sprint D Šárka Svobodná
2009 (ITA) sprint D Tereza Novotná
2009 (ITA) sprint H Miloš Nykodým
2010 (DEN) štafety D Denisa Kosová, Jana Knapová, Tereza Novotná
2011 (POL) štafety D Adéla Indráková, Denisa Kosová, Tereza Novotná
2012 (SVK) sprint H Jan Petržela
2012 (SVK) krátká trať H Jan Petržela
2013 (CZE) sprint H Michal Hubáček
2014 (BUL) štafety H Ondřej Semík, Jonáš Hubáček, Marek Minář
2017 (FIN) sprint D Tereza Janošíková
bronz:
1991 (GER) štafety H Aleš Drahoňovský, Tomáš Doležal, Libor Zřídkaveselý
1993 (ITA) klasická trať D Hana Doleželová
1995 (DEN) krátká trať D Iva Navrátilová
1995 (DEN) klasická trať D Kateřina Mikšová
1998 (FRA) klasická trať D Eva Juřeníková
2000 (CZE) klasická trať H Jaromír Švihovský
2000 (CZE) krátká trať H Jaromír Švihovský
2001 (HUN) krátká trať H Michal Smola
2001 (HUN) klasická trať H Michal Smola
2011 (POL) sprint D Tereza Novotná
2011 (POL) štafety H Michal Hubáček, Marek Schuster, Pavel Kubát
2014 (BUL) klasická trať H Marek Minář

 

Lyžařský orientační běh

Mistrovství světa LOB (od roku 1973, do roku 1993 reprezentace Československa)

zlato:
.
stříbro:
2009 (JPN) dlouhá trať D Barbora Chudíková
2017 (RUS) štafety D Petra Hančová, Kristýna Kolínová, Hana Hančíková
bronz:
1975 (BUL) štafety H Jan Pachner, Jaroslav Kačmarčík, Jiří Ticháček, Jaromír Gorný
1975 (BUL) štafety D Dana Ticháčková, Renata Vlachová, Anna Handzlová
1980 (SWE) štafety D Dana Ticháčková, Anna Gavendová, Svatava Nováková
2009 (JPN) štafety D Helena Randáková, Simona Karochová, Barbora Chudíková
2015 (NOR) štafety H Jakub Škoda, Radek Laciga, Jiří Bouchal

 

Mistrovství Evropy LOB (od roku 2006)

zlato:
2014 (RUS) sprint D Hana Hančíková
stříbro:
2008 (SUI) krátká trať H Ondřej Vodrážka
2015 (AUT) dlouhá trať D (hromadný start) Hana Hančíková
bronz:

 

Mistrovství světa juniorů LOB (od roku 1995)

zlato:
2007 (AUT) sprint D Hana Hančíková
2008 (BUL) sprint D Hana Hančíková
2008 (BUL) krátká trať D Simona Karochová
stříbro:
1996 (SVK) štafety D Hana Ryglová, Barbora Chudíková, Tereza Kuchařová
2007 (AUT) štafety D Michaela Marešová, Lenka Mechlová, Hana Hančíková
2016 (AUT) dlouhá trať D Petra Hančová
bronz:
1996 (SVK) krátká trať H Jakub Vodrážka
1996 (SVK) štafety H Lukáš Přinda, Ondřej Vodrážka, Jakub Vodrážka
2002 (CZE) dlouhá trať D Eva Böhmová
2002 (CZE) štafety D Lenka Hrušková, Daniela Zlesáková, Eva Böhmová
2002 (CZE) štafety H Tomáš Redlich, Stanislav Rauch, Jiří Bouchal
2004 (FIN) dlouhá trať D Lenka Hrušková
2006 (RUS) štafety D Hana Hančíková, Simona Karochová, Lenka Mechlová
2007 (AUT) dlouhá trať D Hana Hančíková
2009 (SWE) štafety D Michaela Marešová, Ivana Bochenková, Zuzana Kubátová

 

Orientační závody na horských kolech (MTBO)

Mistrovství světa MTBO (od roku 2002)

zlato:
2013 (EST) štafety H František Bogar, Jan Svoboda, Kryštof Bogar
2013 (EST) klasická trať H Kryštof Bogar
2015 (CZE) sprint D Martina Tichovská
2015 (CZE) klasická trať D Martina Tichovská
2016 (POR) štafety H Vojtěch Stránský, Vojtěch Ludvík, Kryštof Bogar
stříbro:
2002 (FRA) štafety H Petr Strejček, Radovan Mach, Jaroslav Rygl
2004 (AUS) štafety H Radek Ticháček, Jaroslav Rygl, Lubomír Tomeček
2005 (SVK) krátká trať H Jaroslav Rygl
2005 (SVK) štafety D Michaela Lacigová, Markéta Jakoubová, Hana La Carbonara
2007 (CZE) štafety H Martin Ševčík, Jaroslav Rygl, Lubomír Tomeček
2008 (POL) sprint H Jiří Hradil
2009 (ISR) krátká trať H Jiří Hradil
2009 (ISR) štafety H Radek Laciga, Jiří Hradil, Lubomír Tomeček
2011 (ITA) štafety H Radek Laciga, Jiří Hradil, Marek Pospíšek
2011 (ITA) sprint H Jiří Hradil
2012 (HUN) sprint H Marek Pospíšek
2014 (POL) krátká trať H Jiří Hradil
2015 (CZE) krátká trať D Martina Tichovská
2015 (CZE) sprint H Vojtěch Stránský
2016 (POR) krátká trať H Vojtěch Ludvík
2016 (POR) klasická trať H Kryštof Bogar
bronz:
2002 (FRA) štafety D Hana Ryglová, Markéta Jakoubová, Marie Hrdinová
2006 (FIN) štafety D Michaela Lacigová, Markéta Jakoubová, Hana La Carbonara
2007 (CZE) krátká trať D Markéta Jirásková
2007 (CZE) krátká trať H Lubomír Tomeček
2007 (CZE) klasická trať H Jaroslav Rygl
2008 (POL) sprint D Martina Tichovská
2008 (POL) krátká trať H Lubomír Tomeček
2008 (POL) štafety H Martin Ševčík, Jaroslav Rygl, Lubomír Tomeček
2010 (POR) sprint D Martina Tichovská
2010 (POR) štafety D Barbora Chudíková, Hana La Carbonara, Martina Tichovská
2010 (POR) štafety H Radek Laciga, Jan Laureman, Marek Pospíšek
2012 (HUN) krátká trať H Jan Svoboda
2013 (EST) sprint H Kryštof Bogar
2014 (POL) klasická trať H Jiří Hradil
2014 (POL) štafety D Naděžda Skácelová, Martina Tichovská, Renata Paulíčková
2015 (CZE) krátká trať H Marek Pospíšek
2015 (CZE) štafety D Renata Paulíčková, Marie Březinová, Martina Tichovská
2016 (POR) štafety D Renata Paulíčková, Marie Březinová, Martina Tichovská

 

Mistrovství Evropy MTBO (od roku 2006)

zlato:
2011 (RUS) štafety D Barbora Chudíková, Martina Tichovská, Renata Paulíčková
2011 (RUS) štafety H Radek Laciga, Marek Pospíšek, Jiří Hradil
2015 (POR) sprint D Martina Tichovská
2015 (POR) štafety D Renata Paulíčková, Marie Březinová, Martina Tichovská
2015 (POR) štafety H Martin Ševčík, Jiří Hradil, Vojtěch Stránský
stříbro:
2007 (ITA) klasická trať H Jaroslav Rygl
2007 (ITA) štafety H Martin Ševčík, Jaroslav Rygl, Lubomír Tomeček
2009 (DEN) sprint H Radek Laciga
2011 (RUS) sprint H Jiří Hradil
2011 (RUS) klasická trať H František Bogar
2015 (POR) smíšené štafety Martina Tichovská, Jiří Hradil
bronz:
2006 (POL) štafety D Markéta Jakoubová, Michaela Lacigová, Hana La Carbonara
2006 (POL) štafety H Ctibor Podrábský, Jaroslav Rygl, Lubomír Tomeček
2007 (ITA) sprint H Jaroslav Rygl
2007 (ITA) krátká trať H Jan Svoboda
2008 (LTU) štafety H Radek Laciga, Jiří Hradil, Jan Lauerman
2009 (DEN) sprint D Hana La Carbonara
2011 (RUS) klasická trať H Marek Pospíšek
2013 (POL) krátká trať H Jiří Hradil
2013 (POL) štafety H Martin Ševčík, Jan Svoboda, Vojtěch Stránský
2013 (POL) klasická trať H Jiří Hradil

 

Mistrovství světa juniorů MTBO (od roku 2008)

zlato:
2008 (POL) sprint H František Bogar
2008 (POL) krátká trať D Hana Hančíková
2008 (POL) štafety D Michaela Marešová, Hana Doležalová, Hana Hančíková
2009 (DEN) sprint H František Bogar
2009 (DEN) krátká trať H Marek Pospíšek
2010 (POR) sprint D Marie Březinová
2010 (POR) štafety D Martina Lamichová, Marie Březinová, Magdalena Seifertová
2010 (POR) štafety H Kryštof Bogar, Martin Tišnovský, Vojtěch Stránský
2011 (ITA) krátká trať H Kryštof Bogar
2011 (ITA) sprint H Kryštof Bogar
2012 (HUN) krátká trať H Kryštof Bogar
2012 (HUN) klasická trať H Kryštof Bogar
2012 (HUN) štafety H Kryštof Bogar, Vojtěch Ludvík, Tomáš Staněk
2014 (POL) sprint D Veronika Kubínová
2014 (POL) štafety D Veronika Kubínová, Andrea Kameníková, Kateřina Nováková
2015 (CZE) sprint D Veronika Kubínová
2016 (POR) sprint D Veronika Kubínová
2016 (POR) krátká trať D Veronika Kubínová
2016 (POR) klasická trať D Veronika Kubínová
2016 (POR) štafety D Vilmá Králová, Andrea Kameníková, Veronika Kubínová
stříbro:
2008 (POL) sprint D Hana Hančíková
2008 (POL) krátká trať H Marek Pospíšek
2008 (POL) klasická trať H Marek Pospíšek
2010 (POR) krátká trať H Kryštof Bogar
2011 (ITA) krátká trať H Vojtěch Ludvík
2011 (ITA) sprint H Martin Tišnovský
2013 (EST) krátká trať H Vojtěch Ludvík
2013 (EST) štafety D Ewa Haltof, Veronika Kubínová, Kateřina Nováková
2013 (EST) klasická trať H Tomáš Staněk
2014 (POL) sprint D Kateřina Nováková
2014 (POL) krátká trať D Veronika Kubínová
2015 (CZE) klasická trať H Václav Šňupárek
2016 (POR) štafety H Jan Hašek, Matyáš Ludvík, Martin Kanta
bronz:
2009 (DEN) sprint H Vojtěch Stránský
2009 (DEN) klasická trať D Michaela Marešová
2009 (DEN) klasická trať H František Bogar
2009 (DEN) štafety D Kateřina Hančíková, Martina Lamichová, Zuzana Kiacová
2010 (POR) sprint H Kryštof Bogar
2010 (POR) krátká trať D Magdalena Seifertová
2010 (POR) klasická trať H Vojtěch Stránský
2011 (ITA) klasická trať D Marie Březinová
2011 (ITA) krátká trať D Marie Březinová
2011 (ITA) štafety D Martina Lamichová, Marie Březinová, Magdalena Seifertová
2012 (HUN) klasická trať H Vojtěch Ludvík
2012 (HUN) štafety D Anežka Pařízková, Eva Haltofová, Kateřina Nováková
2013 (EST) sprint D Veronika Kubínová
2013 (EST) klasická trať D Kateřina Nováková
2013 (EST) klasická trať H Vojtěch Ludvík
2014 (POL) klasická trať D Veronika Kubínová
2015 (CZE) krátká trať H Václav Šňupárek

 

Mistrovství Evropy juniorů MTBO (od roku 2015)

zlato:
2015 (POR) krátká trať D Veronika Kubínová
stříbro:
2015 (POR) sprint D Veronika Kubínová
2015 (POR) klasická trať D Veronika Kubínová
2015 (POR) klasická trať H Václav Šňupárek
2015 (POR) štafety H Václav Šňupárek, Jan Horák, Michal Nemet
bronz:
.

 

Trail-O

Mistrovství světa Trail-O (od roku 2004)

zlato:
2013 (FIN) klasika, para Jana Kosťová
stříbro:
2013 (FIN) klasika, para Pavel Dudík
2017 (LTU) štafety, para Miroslav Špidlen, Pavel Dudík, Jana Kosťová
bronz:
2009 (HUN) týmy mix Tomáš Holas, Pavel Dudík, Jana Glabazňová, Bohuslav Hůlka, Libor Forst a Boris Dvorský
2017 (LTU) štafety, Open Miroslav Slovák, Libor Forst, Pavel Kurfürst
2017 (LTU) Pre-O, para Jana Kosťová

 

Mistrovství Evropy Trail-O (od roku 2004)

zlato:
2016 (CZE) TempO, open Pavel Kurfürst
stříbro:
2016 (CZE) štafety para Hana Doležalová, Bohuslav Hůlka, Jana Kosťová
bronz:
2008 (LAT) týmy open Tomáš Holas, Jana Glabazňová, Pavel Dudík