Středoevropský pohár dorostu začal sprintem

31.3.2017 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

V polské Sobotce probíhá druhý ročník Středoevropského poháru dorostu v orientačním běhu (CEYOC). Prvním závodem byl sprint.

Úvodní sprint se běžel v pátek odpoledne na okraji Sobotky, na mapě, kterou připravil známý polský reprezentant Wojciech Dwojak; tratě měly v úvodu kontroly v lese (zelené tam bylo dost), pak byl otevřený a polootevřený terén s omezenou viditelností a průběžností; následovala městská památková zóna s velmi dobrou průběžností. Start byl na kopci, většina tratě se běžela dolů, záludný byl úvod, kde byly kameny a skalky v zeleném, v nepřehledném terénu s nejasnými hranicemi porostů se také dost chybovalo, závěr pak byl orientačně jednodušší a dost běžecký. Češi byli jako tým  nejlepší, ale především Maďaři jim byli hodně těžkými soupeři.

V D18 s obrovskou převahou vyhrála Tereza Janošíková, která druhou Zsófii Sárközy (HUN) porazila o 1:12 min., další dvě místa obsadily další Maďarky Hanga Szuromi a Réka Dalida Pataki, na pátém místě skončila Jana Peterová, šesté místo obsadila Polka Maja Garbacik. V H18 patřila první tři místa české reprezentaci, po výborném výkonu vyhrál s dost výrazným náskokem Vít Horčička, který porazil druhého Tomáše Křivda o 49 sekund, třetí místo obsadil Ota Škvor společně se Slovíkem Jakubem Dekrétem (na stříbro měli jen sekundu ztrátu), za pátým Němcem Kilianem Höckem obsadil šesté místo Jan Rusin. V D16 to byl souboj českých a maďarských závodnic, suverénně vyhrála Csilla Gárdonyi (HUN), která porazila o více než minutu Annu Kochovou, třetí místo obsadila další Maďarka Szilvia Takács, za ní na 4. místě skončila Kateřina Blažková, páté a šesté místo obsadily Maďarky Petra Kishanti a Nelli Hajdu. V H16 dominoval Maďar Ferenc Jónás, velmi dobře běžící Šimon Mareček obsadil druhou příčku se ztrátou 45 sekund, třetí byl Polák Piotr Rzeńca, na velkou bednu je doprovodili Lukáš Richtr, Zoltán Bujdosó (HUN) a Jan Gajda.