Srovnávací závody v Estonsku - krátká trať

13.5.2017 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Česká o-reprezentace běží srovnávací závody v Estonsku, které budou hlavním východiskem pro nominaci na lesní disciplíny letošního MS (začátek července v Estonsku). V sobotu se běžela krátká trať.

Terény jsou relevantní vzhledem k MS. Naši závodníci se budou srovnávají i s řadou světových o-závodníků, neboť hodně zemí (Norsko, Finsko, Švýcarsko, Litva, Německo, Estonsko, Bělorusko, Irsko, Dánsko, Francie, Ukrajina a Velká Británie) pojalo tyto závody také jako jedno z kritérií pro nominaci na MS. Na startu závodů chybí ze světové špičky jen Švédi (to mají nominačky v tomto terénu o týden později) a Rusové.

V sobotu se běžela krátká trať (Voorepalu/Küka). Velký počet účastníků donutil pořadatele rozdělit závodníky do dvou běhů.

V mužích v prvním rozběhu to bylo velmi vyrovnané, medailové trio Daniel Hubmann (SUI), Matthias Kyburz (SUI) a Olav Lundanes (NOR) se vešlo do 4 sekund. V druhém rozběhu byl nejlepší Fin Olli-Markus Taivainen, druhý byl Ukrajinec Ruslan Glibov (+0:13) a třetí Jan Šedivý (+0:29), další pořadí našich: 5. Vojtěch Král +0:50, 17. Pavel Kubát +2:09, 19. Miloš Nykodým +2:25, 20. Jan Petržela +2:37, 22. Tomáš Kubelka +2:44, 27. Jan Procházka +3:05, 49. Jonáš Hubáček +5:05.

V ženách první rozběh vyhrála Judith Wyder (SUI) a půl minuty před Marianne Andersen (NOR) a o minutu a půl před Andrine Benjaminsen (NOR). Druhý rozběh patřil Finkám, mezi triem Venla Harju, Sari Anttonen a Marika Teini byl rozdíl 19 sekund. Z našich byla nejlepší Vendula Horčičková, která na vítězku ztratila 3:07 min., další naše byly velmi vyrovnané - 20. Adéla Indráková +3:17, 25. Jana Knapová +3:53, 26. Magdalena Tužilová +4:13, 27. Denisa Kosová +4:16.

Všechny potřebné informace o těchto závodech najdete tady.