Krátká trať Českého poháru ve Valchově

5.9.2021 Petr Klimpl Převzato z ČSOS

Manufaktura Český pohár měl v neděli na pořadu krátkou trať ve Valchově. V elitě si vítězství odnesli Vojtěch Král a Denisa Kosová.

Krátkou trať připravili požadatelé z SK Prostějov v prostoru „Ledkové huti“ u Valchova, kde se naposledy závodilo v roce 2006. Mapu připravili Zdeněk Janů a Zdeněk Rajnošek. Terén byl hodně bohatý na detaily - terénní tvary vzniklé těžbou se mísily s erozními tvary. V prostoru byl velký poměr vysokého borovicového lesa, průběžnost byla většinou dobrá, viditelnost místy snížená. Tratě nedělního závodu připravili Jiří Otrusina a Marcel Skřivánek a povedly se.

V ženách s velkým náskokem vyhrála Denisa Kosová z PHK (v sobotu neběžela), která po chybě v úvodu se dostala do vedení na 6. kontrole a před sebe už nikoho nepustila, svůj náskok stále navyšovala a v cíli měla náskok před vyrovnaně běžící Terezou Čechovou (KAM) přes dvě minuty. Na třetí místě skončila Johanka Šimková (ZBM), která na vítězku ztratila něco nad tři minuty (4. Jana Peterová, LPU, 5. Anna Štičková, SSU, 6. Karolína Teplá, SHK).

15. Sieglová Eliška          PGP9954 E SK Praga                 39:58   + 6:32

V mužích se na start postavili někteří z našich reprezentantů, kteří v sobotu na startu chyběli. A ukázali se ve velmi dobrém světle. Pro vítězství si doběhl Vojtěch Král (SSU), který si řadou nejlepších mezičasů vybojoval náskok minuty a půl před Milošem Nykodýmem (ZBM), ještě o minutu více měl ztrátu třetí Tomáš Křivda (CHC), 4. Vojtěch Sýkora (LCE), 5. Baptiste Rollier (PHK), 6. Ladislav Semrád (CHC).

15. Mokrý Stanislav          ZBM9202 R SK Žabovřesky Brno       38:37   + 5:57

V juniorkách zopakovala své sobotní vítězství Adéla Vandasová (PHK), v neděli vyhrála s obrovským skáskokem, když druhá Magdalena Škáchová (DKP) na ni měla ztrátu 3:41 min. a třetí Anna Mašínová (TJN) přes čtyři minuty. V juniorech vyhrál Jiří Kostka (AOP), sobotní vítěz Mila Malačka (DKP) měl na druhém místě na něj ztrátu 35 sekund, třetí Jonáš Gottstein (JIL) byl ještě o tři sekundy pomalejší.

V D16 s převahou vyhrála Michaela Novotná (TUR), která za sebou nechala na druhém místě další turnovskou závodnici Leu Martanovou p 102 sekun, třetí (stejně jako v sobotu) skončila s dvouminutovou ztrátou Kristýna Matyášová. V D18 zopakovala sobotní prvenství Ema Bulířová (TAP), vyhrála o 43 sekund před Annou Marií Smutnou (DKP), třetí byla další závodnice DKP Dorotea Tichá se ztrátou 1:12 min. Také v H16 byl vítěz stejný jako v sobotu, Daniel Bolehovský (VSP) potvrdil výbornou formu a vyhrál s půlminutovým náskokem před Šimonem Stehlíkem (LPM), třetím místěm překvapil Filip Hanuš (VRL), který na vítěze ztratil necelé dvě minuty. V H18 dominovali závodníci JJN Matěj Tkáč a Lukáš Vítebský, rozdíl byl mezi nimi 13 sekund, třetí Adam Valík měl na vítězného Tkáče ztrátu 42 sekund.

Souběžně se závody Českého poháru se běžely i oblastní žebříčky Hanácké oblasti.