Krátká a klasická trať v prostoru Čistecká hůra

5.9.2021 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Poslední dva závody ŽB-Čechy-východ (5. a 6. kolo) uspořádal Sportovní klub Studenec. Oba závody měly centrum v Borovnici.

Poslední dva závody ŽB-Čechy-východ (5. a 6. kolo) uspořádal Sportovní klub Studenec. Oba závody měly centrum v Borovnici. Osm stovek závodníků (současně to byly i závody Vč. poháru) čekaly tratě v prostoru Čistecká hůra - náhorní plošina s prudkými svahy, severní svah s výrazněji členitými oblastmi - údolíčka, kupky, kameny, srázky. Mapu pro oba dny připravil Tomáš Leštínský, tratě postavili Martin Vik (sobota) a Vendula Viková (neděle).

V sobotu se za krásného slunečného a teplého počasí běžela krátká trať, která se dala charkaterizovat - kopce a spousta kamenných polí pod nohama ve svahu. V ženách byla nejlepší Zuzana Jedličková (SHK), něco nad minutu za ní zaostala druhá Petra Hančová (LPU), třetí Daniela Štěrbová (PHK) měla ztrátu necelé dvě minuty. V mužích byl první Martin Janata (TJN), přesně dvě minuty za ním skončil vrchlabský dorostenec Matyáš Štregl (VRL), ještě o minutu pomalejší byl třetí Jan Palas (SJC).

6. Baier Martin             TUR7603   OOB TJ Turnov            49:32   + 7:51

V neděli na klasické trati přibyly navíc v západní a zcela východní části prostoru výrazná erozní údolí. Stavitelka tratí se snažila postavit pořádnou klasiku s volbami postupů. Závodníky vedle náročných tratí čekalo i velké vedro. V ženách stejně jako v sobotu vyhrála Zuzana Jedličková (SHK), minutu a půl za ní zaostala na druhém místě Marta Fenclová (LPU), na třetím místě se ztrátou 2:40 min. doběhla Zuzana Nováková (NPA). V mužích těsně vyhrál Ondřej Kazda (SJC), který měl v cíli náskok před svým klubovým kolegou Janem Palasem 14 sekund, třetí Zdeněk Šabatka (PHK) ztratil na vítěze přes sedm minut.