Vojtěch Král nejlepším orientačním běžcem roku 2017

2.12.2017 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

V Luhačovicích byly slavnostně vyhlášeny výsledky ankety Nejlepší orientační běžec roku 2017. Vítězství z loňského roku obhájil Vojtěch Král (foto z World Games - zisk bronzové medaile).

Vítěz ankety Vojtěch Král vybojoval v roce 2017 svou první individuální medaili ze světové soutěže - na World Games v Polsku byl třetí v závodě na krátké trati (a pomohl i k 6. příčce české sprintové štafety). Na MS ve sprintu byl šestý, skvělým výkonem přispěl i k 4. místu sprintové štafety na tomto šampionátu, určitě velmi pěkným výsledkem je i 12. příčka ze závodu na krátké trati. Že patří do světové špičky, prokázal i premiérovým vítězstvím v jednom ze závodu Světového poháru (sprint v Lotyšsku), celkově skončil v SP na pěkném 5. místě. Z domácích úspěchů je určitě nejcennější mistrovský titul v závodě ve sprintu, vyhrál i Manufaktura Český pohár.

Na druhou příčku se svými výsledky prosadila Vendula Horčičková. Experty oslovilo její výborné umístění v závodě na krátké trati na MS v Estonsku, kde doběhla osmá, ale i její podíl na konečném osmém místě štafety žen na tomto světovém šampionátu. Velmi cenný je i zisk domácího double - vítězství na českém šampionátu na klasické i krátké trati.

Třetí Miloš Nykodým se výrazně podílel na skvělém výsledku sprintové štafety na MS (4. místo), doma získal double - titul na krátké i klasické trati. Hodnotící experty zaujalo i 12. místo Jana Šedivého v královské disciplíně na MS, vedle tohoto umístění na klasické trati byl i 15. na trati krátké, to vše mu vyneslo v anketě čtvrtou příčku. Pátá Jana Knapová získala se štafetami dvě umístění v TOP 10 na MS (čtvrté místo se sprintovou štafetou, osmé se štafetou žen), pěkné je i 17. místo ve sprintu, cenný je domácí titul ve sprintu, vyhrála i Manufaktura Český pohár.

Juniorka Tereza Janošíková vybojovala na juniorském MS ve Finsku stříbro v závodě ve sprintu, k tomu přidala i další dvě sedmá místa - na klasické trati a ve štafetě. Tato nadějná závodnice dostala šanci reprezentovat i na MS (ve sprintu doběhla na 24. místě) a na World Games, kde skvělým výkonem na posledním úseku přispěla k velmi pěknému 6. místu naší sprintové štafety. A doma získala tři zlata ve své dorostenecké kategorii a k tomu přidala bronz ze sprintu v kategorii žen. Vojtěch Sýkora a Daniel Vandas dobře reprezentovali na MS juniorů, byly oceněny i zisky domácích mistrovských titulů.

Dorostenec Ondřej Metelka patřil mezi naše nejlepší na ME dorostu na Slovensku, úspěchy sbíral i na domácích tratích.