Mistrovství Moravy v Luhačovicích

18.4.2018 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Mistrovství Moravy v Luhačovicích

V Luhačovicích v sobotu začíná žebříček B-Morava a v neděli pokračuje Český pohár štafet, oba závody jsou Mistrovstvím Moravy.

Pořadatelé ze Slovanu Luhačovice připravili závody v těsné blízkosti svého domovského města. V sobotu má závod na klasické trati centrum ve sportovním areálu Radostova, v neděli pak na louce západně od obce Petrůvka. Po oba dny se poběží v kopcovitém terénu, kde je smíšený les na úpatí hřebenů Bílých Karpat, je tam středně hustá síť cest, proměnlivá hustota porostů s různou průběžností, místy je podrost, drobné vrstevnicové útvary. Mapy pro oba závody připravili Zdeněk Lenhart, Evžen Cigoš, Bohumil Háj.

Na sobotní klasiku je přihlášeno necelých osm stovek závodníků, v ženách patří k favoritkám Eva Kabáthová, Jindra Hlavová, Magdaléna Tužilová, Zdenka Kozáková či Martina Vališová, v mužích pak Martin Poklop, Marek Schuster, Michal Smola, Roman Zbranek, Jan Kolárik, Štěpán Zimmermann, Michal Argaláš, Osvald Kozák a Filip Wolf.

Na nedělním závodě štafet bude na startu přes 160 tříčlenných týmů, v ženách je jasným favoritem štafeta ZBM, dalšími spolufavority jsou béčko ZBM, TBM, TZL a LCE. V mužích pak je největším aspirantem na vítězství štafeta TZL, která vyhrála první kolo Českého poháru štafet, k jejím největším soupeřům budou patřit štafety SSU, ZBM, ASU a TRI.

Web závodu je zde.


« zpět