Krátká trať v Řitce

4.6.2017 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Téměř 1600 závodníků startovalo na krátké trati celostátních žebříčků - Manufaktura Český pohár, INOV-8 CUP - žebříček A a žebříček B-Čechy s centrem v Řitce. Elitu vyhráli Daniel Hájek a Lenka Mechlová.

Závod uspořádal USK Praha. Závodníky čekal klasický brdský, kopcovitý terén (220 – 524 m n. m.) s několika skalními výstupy, s proměnlivou podložkou, místy kamenitou, s většinou dobrou průběžností porostů, kde byla hustá síť komunikací. Novou mapu připravili Petr Uher a Roman Horký. Orientačně pěkné tratě postavil Petr Bořánek. Běželo se za hrozně teplého slunečného počasí. Organizačně vše probíhalo bez viditelných problémů.

V elitních kategoriích chyběli naši nejlepší, kteří končili soustředění v Estonsku, přesto se sešla konkurence velmi dobrá. V ženách v úvodu vedla Martina Zvěřinová (LPU), pak udělala několik chyb a do vedení se posunula velmi dobře a vyrovnaně běžící Lenka Mechlová (SHK), která svůj náskok po celé trati zvyšovala a v cíli byla s velkým náskokem první. Na druhém místě skočila se ztrátou dvě a půl minuty Martina Matějů ((PGP), třetí Monika Rollier (PHK) ztratila na vítězku přes 3 minuty, čtvrtá byla Zvěřinová, Pátá Jedličková (SHK), šestá Kabáthová (ZBM). V mužích od počátku vedla Daniel Hájek (ZBM), běžel v podstatě bez chyb a v cíli byl první s náskokem více než minuty před svým klubovým kolegou Štěpánem Zimmermannem, třetí skončil Rakušan Erik Simkovics (Wienerwald), trojice na 4. - 6. místě Poklop (SSU), Mudrák (LCE) a Rolleir (PHK) měla ztrátu za vítězem nad 2 minuty. ?????????? ??????? 1xbet ?? ???????

D21E 5.10 km, 160 m, 21 kontrol
--------------------------------------------------------------------------------
 10. Dlabaja Tomáš            TUR8303 R OOB TJ Turnov            42:10   + 4:25

V juniorských a dorosteneckých kategoriích běželi všichni naši nejlepší, byl to nominační závody na letošní vrcholné mezinárodní akce - MS juniorů ve Finsku a ME dorostu na Slovensku. V D16 jasně vyhrála jičínská Anna Kocová, která téměř o tři minuty porazila druhou Kateřinu Dolejší (STB), 200 sekund ztráty na ví tězku pak měla třetí Kateřina Blažková (SJH). V D18 byla s přehledem první Barbora Chaloupská (PHK), která nejen že výrazným způsobem porazila své soupeřky v kategorii, ale jasně předčila i juniorky, které běžely na stejné trati; druhé místo s odstupem téměř tři a půl minuty obsadila Markéta Firešová (ZBM) a třetí překvapivě byla Kateřina Matoušová (VRL). V juniorkách slavila vítězství Barbora Vyhnálková (RIC), se ztrátou 1:17 min. obsadila druhou příčku Silvie Slavíková (PGP), na třetím místě doběhla Tereza Čechová (KAM). V H16 téměř s dvouminutovým náskokem vyhrál Lukáš Richtr (VPM), druhý byl Tomáš Janovský (PGP) a třetí Michal Švadlena (CHC). V H18 vybojoval vítězství Jáchym Kavalír (PHK), který za sebou nechal o necelou půlminutu dosavadního suveréna letošní sezóny Tomáše Křivdu (CHC), třetí skončil další závodník PHK Šimon Chvátil, který za vítězem odstup přes minutu. V juniorech dominoval Daniel Vandas (PHK), druhý Libor Černocký (LCE) za ním zaostal o necelé dvě minuty, třetí skončil Jan Bendák (PHK).

O body se bojovalo i v žebříčku B, hodně početně obsazené kategorie byly čtrnáctky, ale hodně početné a kvalitní startovní pole bylo i ve veteránských kategoriích.