Zveřejněny rozpisy na STK Portugalsko a Švédsko

22.10.2019 Jan Petržela

Zveřejněny rozpisy na STK Portugalsko a Švédsko

Projekt Stacionárních tréninkových kempů (STK) má již nyní jasnější kontury: byl spuštěn web a již je možné se přihlašovat na všechny chystané akce – nově na STK v pěším OB v Portugalsku a Švédsku.

Oficiální informace o všech kempech včetně rozpisů a přihláškových formulářů naleznete na webu STK. Zde pro vás shrnu pouze základní informace k nově vypsaným STK v Portugalsku a ve Švédsku.

Pro pěší OB jsou připraveny 2 tréninkové kempy. Oba kempy jsou určeny pro zájemce ve věku 14 – 18 let (ročníky 2006-2002). Na obou kempech bude připraveno ubytování, stravování, mapové tréninky a analýzy tréninků od ambasadorů z řad dospělé a juniorské reprezentace.

1) Portugalsko (2. 2. - 15. 3. 2020)

V termínu jarních prázdnin je připraveno STK v portugalském Aguiar da Beira. Účastníci budou mít možnost rozvíjet správnou techniku navigace v polootevřených terénech se skalními plotnami, balvany a bujnou vegetací. Zájemci mají od 2. 2. do 15. 3. 2020 k dispozici 6 možných turnusů (vždy neděle-neděle). Na kempu bude připraveno ubytování, stravování, připravené mapové tréninky a rozbory od zkušených ambasadorů. Účastníci si musí zařídit dopravu na kemp i během samotného kempu (spoj Vídeň - Porto cca za 2000 Kč zpáteční letenka, půjčení auta viz. rozpis). K tomu je nutná součinnost s trenéry jednotlivých skupin a jejich přítomnost na kempu v roli řidičů. Přihlašování je možné od 28. 10. 2019 8:00 do 10. 11. 2019 na e-mail j.petrzela@seznam.cz pomocí přihlašovacího formuláře v souladu s rozpisem.

Zde naleznete Rozpis STK Portugalsko

Zde naleznete Přihlašovací formulář na STK Portugalsko 

Mapové ukázky a foto z terénu (příloha mejlu)

 

2) Švédsko (6. 7. - 17. 8. 2020)

O letních prázdninách je připraveno STK v kolébce orientačního běhu - Skandinávii, konkrétně v krásných terénech kolem městečka Eskilstuna. Ve zdejších lesích se nacházejí dostatečně výrazné vrstevnicové tvary doplněné kameny, srázy a bažinami. Jedná se tak o klasický skandinávský terén, který je ale poměrně „běhatelný“ a je ideální i pro ty, kteří navštíví Skandinávii poprvé. I na tomto STK můžou zájemci vybírat ze 6 turnusů (vždy pondělí-pondělí) od 6. 7. až do 17. 8. 2020. Na kempu bude připraveno ubytování, stravování, připravené mapové tréninky a rozbory od zkušených ambasadorů. Účastníci si musí zařídit dopravu na kemp i během samotného kempu. K tomu je nutná součinnost s trenéry jednotlivých skupin a jejich přítomnost na kempu v roli řidičů. Přihlašování je možné od 4. 11. 2019 8:00 do 17. 11. 2019 na e-mail j.petrzela@seznam.cz pomocí přihlašovacího formuláře v souladu s rozpisem.

Zde naleznete Rozpis STK Švédsko

Zde naleznete Přihlašovací formulář na STK Švédsko

Mapové ukázky a foto z terénu (příloha mejlu)

Poznámka k přihláškám: Prosím o co nejvčasnější přihlášku nebo alespoň projevení zájmu co nejdříve po spuštění přihlášek, ať můžu dále pracovat s předběžnými počty účastníků. Kompletní přihláška se jmény a všemi detaily může být zaslána do skončení prvního termínu přihlašování se na akci.

Kritéria výběru jednotlivých tréninkových skupin: po skončení prvního termínu přihlášek vydáme jmenný seznam vybraných závodníků s přihlédnutím ke kvalitám závodníků a optimalizaci kapacity ubytování. Čas přihlášky je pouze podpůrné kritérium. V případě velkého přetlaku bude o výběru rozhodovat Komise talentované mládeže.


« zpět