Začíná MS v orientačním běhu 2016

17.8.2016 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Začíná MS v orientačním běhu 2016

Ve Švédsku začíná v sobotu letošní mistrovství světa v orientačním běhu. Centrem je Strömstad.

Prvním závodem je sprint, v sobotu dopoledne se běží kvalifikace, v podvečer pak finále, v neděli následují sprintové štafety. V úterý je krátká trať, ve čtvrtek klasika a v sobotu program zakončí závod štafet.

Mezi závodníky z 47 zemí je i česká reprezentace, kterou tvoří Vendula Haldin, Adéla Indráková, Jana Knapová, Denisa Kosová, Dana Šafka Brožková, Vojtěch král, Pavel Kubát, Miloš Nykodým, Jan Procházka a Jan Šedivý.

A kde se bude běhat? Sprint a sprintové štafety jsou ve Strömstad v městské zástavbě s úzkými uličkami, malými lesíky a parky s travnatými plochami. Krátká trať bude v Tanumu ve zvlněném terénu, kde je mnoho holých otevřených skal, v terénu se nachází mnoho různě velkých detailů (kupky, prohlubně), bažiny, většinou borový les s porosty smrku a dubu v údolích, jen velmi málo komunikací. Klasika a štafety jsou připraveny východně od Strömstadu ve zvlněném terénu, kde jsou v mnoha oblastech holé otevřené skály, v prostoru je řada bažin, v terénu je především jehličnatý les, je tam hodně vřesu a někde i hustníky; střední hustota komunikací.

Webové stránky šampionátu jsou zde.


« zpět