Začaly žebříčky B v Čechách

30.5.2021 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Začaly žebříčky B v Čechách

Začaly béčkové žebříčky v Čechách. Všechny závody proběhly za dodržení covidových nařízení.

Čechy-východ

Dva závody žebříčku B-Čechy východ uspořádal ve Vysoké u Holic OK Lokomotiva Pardubice. Web obou závodů je zde.

V sobotu se běžela klasická trať, kterou postavil Petr Zvěřina na mapě U tří pánů, kterou připravil Jan Potštejnský. Kratší tratě měly téměř absolutní rovinu s řadou porostových detailů a hustou sítí komunikací, delším tratím přibyla i řada terénních "kudrlinek". Za dost proměnlivého počasí (chvíli sluníčko, ale také dvě prudší dešťové přeháňky) bylo na startu téměř 700 závodníků. V mužích se pro těsné vítězství doběhl Petr Losman (PHK) před Tomášem Novotným (PHK) a Janem Mrázkem (SJC), v ženách byla první Zuzana Jedličková (SHK) pžed Danielou Štěrbovou (PHK) a Martou Fenclovou (LPU).

Nedělní krátkou trať připravil Petr Fencl na mapě Blanická stráň (autoři Jan Potštejnský a Radek Novotný). Běželo se za značného chladna v mírně zvlněném terénu s řadou terénních a porostových detailů. Na startu orientačně zajímavých tratí bylo přes 600 závodníků. V ženách opět vyhrála Zuzana Jedličková (SHK), drzhá byla s více než tříminutovou ztrátou Nikola Thýnová (SHK), další tři minuty zpět zůstala třetí Daniela Štěrbová (PHK). Na trati mužů byly nejrychlejší junior Jonáš Gottstein (JIL), jen 10 sekund za ním zaostal nestárnoucí Marek prášil (SJI), další půl minuty zpět byl třetí Václav Komanec (SHK).

Čechy-západ

Nedělní krátkou trať žebříčku B-Čechy západ připravil (na poslední chvíli) Tatran Jablonec nad Nisou. Téměř sedm stovek závodníků uvítal Ski Areál Dobrá Voda v Jablonci nad Nisou. Běželo se na mapě Dobrá Voda 2021, kterou připravil Jan Picek. Tratě postavili Martinové Posseltovi v horském lese s kameny, skalkami a kupkami, místy byly hustníky, v prostoru byla středně hustá síť cest. Závod mužů a žen zcela ovládli turnovští závodníci. V mužích vyhrál Martin Luštický o půl minuty před Jeronýmem Kamenickým, třetí byl Jan Schulhof. V ženách byla první Michaela Omová, která skoro o dvě minuty porazila Ivu Rufferovou, třetí skončila Rozálka Vejražková.

Stránku závodu v IS ORIS najdete tady.


« zpět